Nowa aplikacja do czytania na starszych czytnikach inkBOOK

724 3

inkBOOK Europe – polski producent czytników e-booków – udostępniła aktualizację oprogramowania dla czytników inkBOOK Lumos oraz Prime HD. Najważniejszą wprowadzaną zmianą jest zainstalowanie w urządzeniach zaktualizowanej aplikacji do czytania, inkBOOK Reader – w tej samej wersji, którą znajdziemy w najnowszym czytniku firmy, modelu inkBOOK Calypso. Nowy inkBOOK Reader w najbliższym czasie pojawi się w większości starszych modeli czytników firmy.

Nowa aplikacja jest „lżejsza”, szybsza i wygodniejsza w obsłudze. Co istotne, został z nią zintegrowany program Adobe Reader Mobile, dzięki czemu inkBOOK Reader radzi sobie również z obsługą plików PDF (obsługuje też funkcję Reflow, dzięki której tekst jest „wyciągany” z plików PDF i można go wygodnie skalować – tak, by idealnie wypełniał ekran). Ogromną zaletą inkBOOK Readera jest również pełne wsparcie dla praktycznie wszystkich możliwych do zakupu współcześnie formatów e-książek (przy czym format AZW zabezpieczonych plików Amazona jest dostępny w aplikacji Kindle na inkBOOKa).

W pierwszej kolejności aktualizacja wprowadzająca nową wersję aplikacji inkBOOK Reader trafiła do użytkowników popularnych czytników inkBOOK Lumos oraz Prime HD – aby ją pobrać, wystarczy połączyć się z siecią Wi-Fi. Urządzenie automatycznie wykryje dostępność nowej wersji i zaproponuje jej pobranie i zainstalowanie (przed rozpoczęciem tego procesu należy zadbać o to, by bateria urządzenia była naładowana – najprościej podłączyć je do zasilania na czas aktualizacji).

Nowa wersja oprogramowania dla czytnika inkBOOK Lumos/Prime HD – wydanie 2.4.0 – wprowadza również kilka innych nowych funkcji i poprawek (m.in. nową wersję usług MicroG, dodatkowe tłumaczenia czy usprawnienia związane z obsługa plików PDF oraz kont Adobe i Freebooks).

W kolejnych tygodniach aktualizacja trafiać będzie do użytkowników kolejnych modeli inkBOOK-ów – docelowo otrzymają go urządzenia inkBOOK Classic2, Lumos oraz Prime/Prime HD.

Related Post

Nowa promocja Microsoft Lumia

Posted by - 18 marca 2015 0
Właśnie ruszyła akcja promocyjna skierowana do osób decydujących się na zakup smartfonów Lumia. Wśród objętych promocją znalazło się aż 10…