Nawigacje dla ciężarówek od Garmina

181 0

 

 Garmin_dezl770_min

Garmin prezentuje nowe nawigacje dla kierowców samochodów ciężarowych: dēzl 770 i dēzl 570. Urządzenia wyposażone zostały w bezterminowe aktualizacje map1 i informacji drogowych oraz funkcję wyznaczania trasy z  uwzględnieniem wymiarów i ładowności pojazdu. Usługa Garmin Traffic przekazuje ostrzeżenia drogowe, a dzięki bazie danych Foursquare nawigacja wskazuje punkty POI dostosowane do potrzeb kierowców samochodów ciężarowych.

 

Urządzenia dēzl 770 i dēzl 570  pokazują informacje na 7 i 5-calowym, szklanym wyświetlaczu, który jest dobrze widoczny w kabinie. Ulepszone głośniki o wysokim poziomie głośności zapewniają wyraźnie wymawiane, szczegółowe wskazówki nawigacyjne, które dobrze słychać pomimo hałasu na drodze.

 

Technologia Garmin Real Directions za pomocą komunikatów głosowych prowadzi niczym zaufany pilot. Korzysta z oznaczeń nazw ulic i posługuje się charakterystycznymi punktami orientacyjnymi (budynki, sygnalizacja świetlna). Aplikacja Foursquare wskazuje nowe, popularne restauracje, sklepy i inne lokalizacje polecane przez kierowców samochodów ciężarowych.

 

Fabrycznie załadowane szczegółowe mapy Europy zawierają informacje o ograniczeniach dotyczących ciężarówek, takich jak wysokości mostów, ostre zakręty, limity masy i inne tego typu informacje dla większości głównych dróg i autostrad. Wystarczy wprowadzić informacje dotyczące profilu pojazdu (wysokość, masa, długość, szerokość i informacje o materiałach niebezpiecznych), aby móc wyszukiwać odpowiednie trasy dla rozmiaru i masy pojazdu.

Garmin_dezl770_1_min

Usługa komunikatów drogowych Garmin Traffic pomaga sprawniej poruszać się na drodze unikając utrudnień w ruchu. Mapa podróży jest przez cały czas wyświetlana na ekranie. Alerty o utrudnieniach drogowych są przedstawiane w formie wizualnej i głosowej.

Garmin dēzl 770 i dēzl 570  wyposażone są w funkcję aktywnego asystenta pasa ruchu (ALG). Funkcja ta wskazuje prawidłowy pas ruchu dla wybranej trasy, wykorzystując komunikaty głosowe oraz strzałki o wyrazistych kolorach. Widok skrzyżowań photoReal ukazuje realistyczny obraz zjazdu z zachowaniem szczegółów i kolorów. Widok skrzyżowań BirdsEye zapewnia szczegółowy widok rozjazdów, jakby patrzyło się na nie z góry.

 

Smartphone Link to darmowa aplikacja mobilna, która umożliwia nawiązanie połączenia między urządzeniami dēzl 770 i dēzl 570  a kompatybilnym smartfonem. Po sparowaniu urządzenie dēzl może korzystać z pakietu transferu danych telefonu i udostępniać informacje.

Aplikacja Smartphone Link zapewnia dostęp do usług Garmin Live, czyli przydatnych, otrzymywanych w czasie rzeczywistym informacji, np. o utrudnieniach w ruchu lub pogodzie, dostępnych bezpłatnie i w ramach subskrypcji.

 

Garmin dēzl 770 i dēzl 570  współpracują z  bezprzewodową kamerą cofania BC 30 (do nabycia osobno). Po sparowaniu z kamerą urządzenie wyświetla przesyłany przez kamerę obraz bezpośrednio na wyświetlaczu. Po podłączeniu do stałego źródła zasilania można łatwo przełączać między trybem kamery a trybem nawigacyjnym.

 Technologia Bluetooth  umożliwia korzystanie z nawigacji dēzl jak z zestawu głośnomówiącego, a model  dēzl 770 współpracuje również z zestawem słuchawkowym Bluetooth.

 

Urządzenia Garmin dēzl 770 i dēzl 570  pojawią się w sprzedaży na polskim rynku w I kwartale 2015 r.

Sugerowana cena detaliczna dēzl 570: 379 euro

Sugerowana cena detaliczna dēzl 770: 459 euro

źródło: Garmin

Related Post

Powstanie polska cyberarmia

Posted by - 6 lutego 2019 0
Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak przedstawił pomysł stworzenia nowej formacji. Roboczo mówi się o cyberżołnierzach, właściwa nazwa to wojska obrony…

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *