sandisk

Nowa generacja pamięci flash, czyli banalnie prosty backup mobilny

MobilityNewsAutor:
Użytkownicy urządzeń mobilnych – smartfonów, tabletów – z roku na rok generują coraz większe ilości danych, w tym przede wszystkim zdjęć oraz dokumentów, które coraz skuteczniej„zapychają” ich przestrzeń dyskową. Dość wspomnieć, że z przygotowanego niedawno na zlecenie firmy Western Digital raportu o zwyczajach użytkowników wynika, że ponad 50% z nich co najmniej raz w miesiącu musi bezpowrotnie kasować jakieś dane, by zrobić miejsce na nowe pliki. Na szczęście na rynku pojawia się coraz więcej urządzeń do przechowywania danych, które znacznie upraszczają proces kopiowania plików ze smartfonów i tabletów.

„Nowoczesne smartfony mają oczywiście coraz więcej pamięci, a do wielu urządzeń z systemem Android można dodatkowo dołożyć karty flash – jednocześnie rośnie jednak rozdzielczość wbudowanych do nich cyfrowych aparatów, co przekłada się na coraz większe rozmiary plików graficznych. Efekt jest taki, że choć teoretycznie mamy coraz więcej pamięci do dyspozycji… to problem z małą przestrzenią dyskową wciąż powraca” – komentuje Rafał Malinowski, Regional Sales Manager CEE Western Digital, po czym dodaje. „Musimy pamiętać że większość osób kupując nowy telefon czy tablet automatycznie przenosi wszystkie swoje dane na nowe urządzenie a więc de’facto bardzo często już w chwili uruchomienia nowego telefonu jego pamięć zostaje zapełniona w znacznej części. Dla wielu użytkowników – szczególnie tych, którzy nie chcą trzymać swoich poufnych, cennych danych w usługach chmurowych zarządzanych przez zewnętrzne firmy – do niedawna proces kopiowania czy przenoszenia danych ze smartfona do komputera był zdecydowanie zbyt czasochłonny i skomplikowany. Teraz na szczęście sytuacja jest zupełnie inna – za sprawą nośników danych nowej generacji, które równie łatwo współpracują zarówno z komputerami, jak i smartfonami czy tabletami. Dzięki nim przenoszenie danych ze smartfona do PC (lub odwrotnie) jest banalnie proste”.

Mowa tu przede wszystkim o oferowanych przez firmę Western Digital – pod marką SanDisk – przenośnych nośnikach danych, które wyposażone są w złącza i interfejsy, pozwalające im bezproblemowo współpracować zarówno ze sprzętem stacjonarnym (komputerami PC), jak i urządzeniami mobilnymi.

Dla użytkowników najnowocześniejszych smartfonów i komputerów świetnym rozwiązaniem będzie np. przenośny dysk SanDisk Extreme Portable SSD, wyposażony w złącze USB-C, dzięki któremu łatwo możemy podłączyć go zarówno do urządzenia z Androidem, jak i z systemem Windows (i wygodnie przenosić dane między nimi).

SanDisk iXpand

Właścicieli sprzętu firmy Apple (iPhone’ów czy iPadów oraz komputerów Macbook) powinny z kolei zainteresować produkty z serii SanDisk iXpand, czyli przemyślane pendrive’y, wyposażone z jednej strony w standardowe porty USB, z drugiej zaś – w złącze Lightning. Jako, że system operacyjny Apple iOS nie pozwala na zarządzanie plikami w sposób podobny do Androida czy Windows, wraz z iXpand użytkownik otrzymuje do dyspozycji prostą w obsłudze aplikację dla iOS, która automatyzuje proces wykonywania kopii zapasowych i przenoszenia danych ze smartfona na zewnętrzny nośnik.

Znakomitymi produktami rozwiązującymi w prosty sposób problem przenoszenia danych ze smartfona na dysk komputera są również popularne pendrive’y z serii SanDisk Dual Drive. Do wyboru dostępnych jest kilka modeli, z których każdy wyposażony jest w dwa porty – może to być np. standardowe USB 2.0 oraz USB- typ C lub USB 2.0 i MiniUSB.

SanDisk Dual Drive

Warto dodać, że wszystkie opisane powyżej urządzenia dostępne są w wielu wersjach różniących się pojemnością, od 16 do nawet 256 GB. To sprawia, że właściwie każdy użytkownik znajdzie model odpowiadający jego potrzebom i zdolny obsłużyć największą nawet kolekcję zdjęć czy muzyki ze smartfona.

„Urządzenia te oferują możliwość tworzenia kopii zapasowej danych ze smartfona tak łatwo, jak popularne usługi chmurowe – a jednocześnie mają nad nimi szereg przewag. Możemy je mieć zawsze przy sobie i korzystać z nich nawet w miejscach bez zasięgu LTE/3G, nie musimy zużywać do tego celu drogiej (szczególnie za granicą) transmisji danych, a do tego mamy pewność, że nasze dane są bezpieczne – również dzięki szyfrowaniu – i tylko my mamy do nich dostęp” – podsumowuje Rafał Malinowski.

Więcej informacji o rozwiązaniach SanDisk można znaleźć na https://www.sandisk.com/

Materiał powstał we współpracy z firmą Western Digital/Sandisk

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane