Nowe Apple AirPods wykorzystają czujniki światła do monitorowania stanu zdrowia

Roman PakotaAutor:
Apple zamierza udoskonalić swoje nowe AirPods w czujniki światła otoczenia, w celu monitorowania danych, takich jak poziom tlenu we krwi i tętno.

DigiTimes donosi, że Apple zlecił dostawcy ASE Technology wyprodukowanie czujników światła otoczenia. Czujniki mogą być użyte do monitorowania liczby kroków, ruchu głowy i interpretacji tętna.

Widzieliśmy podobną technologię, taką jak czujnik tętna w Galaxy S9, który świeci światłem przez twoją skórę, a następnie mierzy zmiany w świetle, które odbija się w rytm bicia serca.

Jednak użycie takich czujników w AirPods w ich obecnej formie, rozmiarze i położeniu w uchu jest mało prawdopodobne. Apple może używać czujników światła otoczenia do monitorowania poziomu tlenu we krwi w celu oceny kondycji człowieka. Dane mogą być też wykorzystane do ujawnienia warunków zdrowotnych, takich jak bezdech senny.

Apple już pracuje nad wykrywaniem i zapobieganiem chorobom serca za pomocą funkcji EKG w Apple Watch Series 5. Od pewnego czasu mówi się również, że testuje funkcje monitorowania kondycji przyszłych AirPods.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiązane

Nowe informacje o Galaxy Fold

Opublikowane przez - 26 lipca 2019 0
Podczas gdy wznowienie Galaxy Fold się zbliża, Samsung może mieć złe wiadomości dla tych na mniejszych rynkach. Najnowszy raport mówi,…