Nowe funkcjonalności na Instagramie

Roman PakotaAutor:

Instagram zaczął wprowadzać nowe funkcjonalności na platformie do walki z nękaniem, “bullyingiem”. Szczególnie tyczy to najmłodszych użytkowników.

Instagram starts rolling out AI-powered anti-bullying featuresPierwsza funkcja, która używa AI do automatycznego rozpoznawania, czy ktoś zamieszcza komentarze nieprzyjazne lub w inny sposób niepokojące. Po zamieszczeniu takiej wypowiedzi pod zdjęciem – aplikacja zapyta, czy faktycznie chcą opublikować taką wiadomość, czy jednak chcą to przemyśleć i usunąć. Pozwala to na refleksję odnośnie swoich działań i daje także wolność wyboru.

W przypadku, gdy potrzebujemy czegoś nieco bardziej efektywnego – mamy do dyspozycji nową funkcję nazwaną “Ograniczenie” (z ang. restrict). Gdy używasz tej funkcji na użytkowniku, tylko on będzie mógł widzieć swoje komentarze. Nie będzie mieć świadomości, że inni nie widzą postów. Ta metoda nazwana została “shadowban”. Zapewnia ona, że osoba, wobec której została zastosowana opcja ograniczenia nie będzie chciała podejmować działań w związku z ograniczeniem. Zapewnia to także, że “zablokowana” osoba nie będzie widzieć kiedy jesteśmy online lub czy przeczytaliśmy ich “DM” (bezpośrednie wiadomości).

Instagram starts rolling out AI-powered anti-bullying features

Funkcja rekomendacji AI pojawia się już w aplikacji, natomiast na możliwość ograniczenia dostępu będziemy musieli trochę poczekać.

 

Źródło

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane

Metro Exodus opóźnione!

Opublikowane przez - 16 maja 2018 0
Kolejna gorąco wyczekiwana produkcja zalicza opóźnienie. THQ Nordic – wydawca gry Metro Exodus, poinformował dzisiaj o przeniesieniu jej daty premiery…

Samsung poszukuje nowych dostawców

Opublikowane przez - 24 listopada 2016 0
Według najnowszych informacji koreański producent planuje zmienić swojego dotychczasowego dostawcę czytników linii papilarnych do swoich urządzeń. Samsung chce aby kolejny…