Nowe głośniki w systemie Samsung Multiroom 360

152 0

Samsung front_set_black_wam1500_3500_5500

Samsung rozbudowuje o trzy nowe głośniki bezprzewodowy system Samsung Multiroom 360. Modele R5, R3 i R1 zostaną zaprezentowane podczas targów IFA 2015. Te wielokierunkowe głośniki wyposażone zostały w nowy interfejs użytkownika typu tap-and-swipe oraz udoskonaloną aplikację Multiroom na smartfony, tablety i zegarki typu smartwatch.

Bezprzewodowe głośniki R5, R3 i R1 nawiązują od strony technologicznej i dźwiękowej do zaprezentowanych na targach CES 2015 urządzeń R7 i R6 z rodziny Samsung Multiroom 360. Głośniki R5, R3 i R1 wyposażone zostały dodatkowo w interfejs tap-and-swipe zapewniający bezproblemową i intuicyjną obsługę. Użytkownicy mogą regulować głośność, włączać i zatrzymywać odtwarzanie oraz wybierać źródło muzyki delikatnym dotknięciem, puknięciem lub przeciągając palcem po panelu sterowania w górnej części obudowy głośnika.

Nowe głośniki R5, R3 i R1 łączą się za pośrednictwem sieci bezprzewodowej, a zarządzanie nimi ułatwia uaktualniona aplikacja Multiroom na smartfony i tablety z systemem Android i iOS. Dzięki niej można udostępniać muzykę poprzez wszystkie głośniki Wi-Fi w całym domu. Aplikacja pozwala również łatwo wyszukiwać i wybierać utwory oraz tworzyć listy odtwarzania z poziomu jednego ekranu.

Zaktualizowana aplikacja Multiroom firmy Samsung jest także kompatybilna ze smartwatchem Samsung Gear S i może współpracować z nowymi smartwatchami Samsung dzięki zastosowaniu prostego interfejsu użytkownika, którego działanie nie wymaga posiadania smartfona.

Za pomocą zegarka typu smartwatch można bezpośrednio kontrolować odtwarzanie muzyki i regulację głośności, a także przeszukiwać listy i kolejki odtwarzania. Użytkownicy mogą również wyświetlić ekran „Odtwarzane” i przejść do listy dostępnych głośników za pomocą prostego gestu przeciągnięcia na smartwatchu.

Dzięki współpracy z internetowym serwisem muzycznym Qobuz na urządzeniach audio firmy Samsung dostępne są oferowane przez ten serwis usługi przesyłania strumieniowego wysokiej rozdzielczości. Użytkownicy mogą w ten sposób uzyskać dostęp do swoich ulubionych treści audio w jakości odpowiadającej wymaganiom studyjnym artystów. Współpraca z Qobuz to kolejne potwierdzenie zaangażowania firmy Samsung w działania na rzecz zapewnienia konsumentom na całym świecie jak najlepszych wrażeń dźwiękowych.

Nowe modele będą dostępne na rynkach amerykańskich i europejskich w ostatnim kwartale 2015 roku. Informacje na temat dostępności produktu w poszczególnych krajach zostaną podane w ciągu najbliższych miesięcy.

źródło: Samsung

Related Post

Na reklamy najwięcej wydaje Plus

Posted by - 20 lutego 2019 0
Instytut Monitorowania Mediów (IMM) zbadał wydatki reklamowe w styczniu 2019 roku w wybranych branżach: farmaceutycznej, handlowej, finansowej, telekomunikacyjnej i motoryzacyjnej.…

Nowości HTC na MWC

Posted by - 1 marca 2015 0
HTC w trakcie targów w Barcelonie przedstawił swój tegoroczny flagowy model –  HTC One M9. Wyposażono go w nowy interfejs HTC…

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *