Nowe modele z serii ręcznych nawigacji Garmin Montana

145 0

Montana

Seria  ręcznych nawigacji Garmin Montana rozszerzona została o trzy nowe modele. Teraz poza systemem GPS współpracują one również z satelitami GLONASS, co zapewnia jeszcze dokładniejsze określanie pozycji nawet w trudnych warunkach. Rozbudowane funkcje nawigacyjne, wodoodporna, wytrzymała obudowa oraz możliwość montażu urządzeń na dowolnej powierzchni sprawiają, że znajdują one zastosowanie na rowerze, motorze, łodzi oraz podczas pieszych wędrówek. Wszystkie nowe modele mają fabrycznie zainstalowaną bazową mapę Europy i posiadają roczną, darmową subskrypcję usługi obrazów satelitarnych BirdsEye. Montana 680t wyposażona została dodatkowo w szczegółową mapę rekreacyjną Europy.  Montana 680 i 680t mają wbudowany aparat, który robi zdjęcia w rozdzielczości 8MP z automatycznie przypisaną lokalizacją. Od razu po uruchomieniu ręcznych nawigacji z serii Montana można zacząć zabawę w geocaching, bo w pamięci zapisanych jest 250 000 skrzynek.

 

Nowe urządzenia z serii Montana 600 zostały wyposażone w duży, 4-calowy, dotykowy ekran z opcją pracy w dwóch położeniach (pionowo/poziomo). Wytrzymała obudowa, klasa wodoszczelności IPX7[1] i możliwość obsługi w rękawiczkach zapewniają wygodne użytkowanie niezależnie od pogody. Wszystkie modele mają wbudowany 3-osiowy elektroniczny kompas, wysokościomierz barometryczny oraz bardzo czuły odbiornik GPS z obsługą satelitów GLONASS, dzięki czemu lokalizacja jest ustalana szybko i precyzyjnie nawet w gęstym lesie czy wąwozie. Montana 680 oraz 680t są dodatkowo wyposażone w aparat fotograficzny robiący zdjęcia o rozdzielczości 8MP. Do zdjęć zostają automatycznie przypisane współrzędne geograficzne, co pozwala później bez problemu zlokalizować sfotografowany obiekt lub miejsce na mapie i wrócić tam.

Montana680t_HR_0032.5_

 

Nawigacje mają fabrycznie załadowaną bazową mapę całego świata i roczną subskrypcję zdjęć satelitarnych BirdsEye. Pamięć wewnętrzna i wejście na kartę microSD pozwalają na korzystanie z dodatkowych, szczegółowych map. W modelu Montana 680t zainstalowana została rekreacyjna mapa Europy. Dodatkowe mapy, w zależności od potrzeb, dostępne są na stronie Garmin.com. Mapy City Navigator® zapewniają dokładne plany miast i możliwość nawigacji zakręt po zakręcie, w terenie sprawdzą się szczegółowe mapy topograficzne Garmin, a na wodzie mapy BlueChart® g2.

Montana680t_HR_0032.3_

Podwójny system baterii umożliwia korzystanie z urządzenia z akumulatorem litowo-jonowym lub standardowymi bateriami AA, co zapewnia nawet 22 godziny pracy bez ładowania. Nawigacje wyposażone zostały w bezprzewodową łączność, dzięki czemu można dzielić się trasami czy skrzynkami geocache z innymi użytkownikami urządzeń GPS firmy Garmin.

 

 

 

Seria Montana 600 to najnowsze rozwiązania w segmencie urządzeń plenerowych Garmin, skoncentrowanym na rozwoju technologicznym i innowacjach. Podczas pieszych wędrówek, polowań, geocachingu, gry w golfa, szkolenia psów lub rejestrowania aktywności kamerami sportowymi VIRB, urządzenia plenerowe 

źródło: Garmin

 

Related Post

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *