Nowe możliwości mObywatela

Możliwość potwierdzania, uwierzytelniania i przekazywania danych – oto nowość w naszej aplikacji mObywatel. Jako pierwsi z tego rozwiązania mogą korzystać użytkownicy platformy mojePZU.

Resort zaczyna od współpracy z PZU, ale z nowej funkcjonalności będą mogli korzystać także klienci innych instytucji. Wystarczy, że te firmy, urzędy, czy uczelnie dołączą do projektu.

W różnych sytuacjach

mObywatela można znaleźć i pobrać za darmo w sklepach Google Play i App Store. Aby uruchomić aplikację potrzebujemy profilu zaufanego – to on jest gwarantem bezpieczeństwa. Obecnie z naszej aplikacji korzysta ponad 1,3 miliona Polaków.

mObywatel w wielu życiowych sytuacjach zastępuje dowód osobisty. Aplikacją możemy się wylegitymować odbierając przesyłkę na poczcie, w pociągu – w trakcie kontroli biletów, w hotelach, wypożyczalniach sprzętu sportowego, dzięki niej także – bez konieczności okazywania dowodu osobistego – pobierzemy kartę wyborczą.

Do tego zestawu dochodzi kolejna funkcjonalność – możliwość potwierdzania, uwierzytelniania i przekazywania swoich danych. W jakich sytuacjach może przydać się to rozwiązanie?

Oto tylko kilka przykładów:

rejestracja w usługach zaufanych instytucji,

potwierdzanie danych/tożsamości,

przekazywanie danych do zaufanych instytucji, systemów miejskich, gminnych,

szybkie i bezbłędne wypełnianie formularzy rejestracyjnych,

skrócenie procesów uwierzytelniania,

odbiór dokumentacji – np. medycznej, świadectw, dyplomów zawodowych,

procesy rekrutacyjne – np. na studia.

Aplikacja mObywatel jest tworzona na zlecenie Ministerstwa Cyfryzacji przez zespół NASK – PIB.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiązane

Note 7 już oficjalnie

Opublikowane przez - 2 sierpnia 2016 0
W dniu dzisiejszym Samsung oficjalnie zaprezentował swojego flagowca, czyli model Note 7. ”Galaxy Note7 łączy produktywność z rozrywką oraz najlepszymi…

Samsung prezentuje nowości!

Opublikowane przez - 14 sierpnia 2015 0
W dniu dzisiejszym Samsung zaprezentował w Nowym Jorku swoje największe nowości, zarówno z zakresu urządzeń mobilnych jak i rozwiązań dotyczących…