Nowe możliwości mObywatela

Możliwość potwierdzania, uwierzytelniania i przekazywania danych – oto nowość w naszej aplikacji mObywatel. Jako pierwsi z tego rozwiązania mogą korzystać użytkownicy platformy mojePZU.

Resort zaczyna od współpracy z PZU, ale z nowej funkcjonalności będą mogli korzystać także klienci innych instytucji. Wystarczy, że te firmy, urzędy, czy uczelnie dołączą do projektu.

W różnych sytuacjach

mObywatela można znaleźć i pobrać za darmo w sklepach Google Play i App Store. Aby uruchomić aplikację potrzebujemy profilu zaufanego – to on jest gwarantem bezpieczeństwa. Obecnie z naszej aplikacji korzysta ponad 1,3 miliona Polaków.

mObywatel w wielu życiowych sytuacjach zastępuje dowód osobisty. Aplikacją możemy się wylegitymować odbierając przesyłkę na poczcie, w pociągu – w trakcie kontroli biletów, w hotelach, wypożyczalniach sprzętu sportowego, dzięki niej także – bez konieczności okazywania dowodu osobistego – pobierzemy kartę wyborczą.

Do tego zestawu dochodzi kolejna funkcjonalność – możliwość potwierdzania, uwierzytelniania i przekazywania swoich danych. W jakich sytuacjach może przydać się to rozwiązanie?

Oto tylko kilka przykładów:

rejestracja w usługach zaufanych instytucji,

potwierdzanie danych/tożsamości,

przekazywanie danych do zaufanych instytucji, systemów miejskich, gminnych,

szybkie i bezbłędne wypełnianie formularzy rejestracyjnych,

skrócenie procesów uwierzytelniania,

odbiór dokumentacji – np. medycznej, świadectw, dyplomów zawodowych,

procesy rekrutacyjne – np. na studia.

Aplikacja mObywatel jest tworzona na zlecenie Ministerstwa Cyfryzacji przez zespół NASK – PIB.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiązane

TK Telekom dla Netii

Opublikowane przez - 8 maja 2015 0
Netia zawarła przedwstępną umowę nabycia 100 proc. udziałów spółki TK Telekom od Grupy PKP. Dzięki tej transakcji Netia znacznie zwiększy…

Wyprzedaż w e-sklepie PLAY – cd.

Opublikowane przez - 18 grudnia 2015 0
Play obniżył ceny kolejnych urządzeń sprzedawanych przez sklep internetowy lub infolinię. Zmieniono ceny smartfonów: Alcatel onetouch goPlay HTC Desire 620 LG…

Manta sponsorem w Lidze Europy?

Opublikowane przez - 7 kwietnia 2016 0
Bogdan Wiciński, prezes Manty, poinformował, że w tym roku jest szansa na poszerzenie działań marketingowych o sponsoring najważniejszych klubów piłkarskich…