Nowe statywy Vanguard Vesta TB 235AB oraz TB 204CB

Na polski rynek trafiły dwa nowe statywy znanej fotografom firmy Vanguard – modele Vanguard Vesta TB 235AB oraz TB 204CB. Obie nowości są lekkie (jeden z modeli waży 0,78 kg), składają się do kompaktowych rozmiarów i świetnie sprawdzą się w ekwipunku każdego podróżującego czy wędrującego fotografa, zarówno profesjonalisty, jak i amatora.

Podczas projektowania obu modeli priorytetem było zachowanie kompaktowych gabarytów po złożeniu oraz niewielkiej wagi – przy jednoczesnym zapewnieniu użytkownikom wygody użytkowania oraz kompletu kluczowych funkcji.

Różnice polegają m.in. na zastosowaniu różnych materiałów (karbonu w przypadku modelu VANGUARD Vesta TB 204CB, aluminium w Vesta TB 235AB) czy różnej wysokości.

W obu modelach na głowicy znajdziemy uniwersalny system montażu kompatybilny z Arca swiss, który doskonale sprawdzi się niezależnie od tego, czy użytkownik zechce zamontować na statywie lustrzankę, bezlusterkowca, kompakt, kamerę czy uchwyt do smartfona.

Do tego dochodzą duże pokrętła regulacyjne, możliwość rozłożenia nóg do 80 stopni (co pozwala na umieszczenie aparatu na niewielkiej wysokości) oraz możliwość zamontowanie głowicy na dole, odwróconej o 180 stopni (co jest świetnym rozwiązaniem np. do fotografii makro, kulinarnej lub produktowej).

Vanguard Vesta TB 204CB to lekki statyw składający się z 20 mm, czterosekcyjnych karbonowych nóg oraz kompaktowej głowicy kulowej. Nogi mogą zostać złożone o 180 stopni, co zapewnia kompaktowy rozmiar po złożeniu. Statyw bez problemu można schować lub przytroczyć do niewielkiego plecaka czy torby.

System zakręcanego blokowania rozkładanych nóg zapewnia szybkie i stabilne ustawienie, a składana centralna kolumna dodatkowo minimalizuje wielkość w transporcie.

Dane techniczne:

Maksymalne obciążenie: 3 kg

Waga: 0.78 kg

Wysokość maksymalna: 130 cm

Wysokość po złożeniu: 37.5 cm

Drugi model – Vanguard Vesta TB 235AB – składa się z 23 mm, pięciosekcyjnych nóg z aluminium oraz kompaktowej głowicy kulowej. Tu również znajdziemy składane o 180 stopni nogi oraz system zakręcanego blokowania rozkładanych nóg.

Dane techniczne:

Maksymalne obciążenie: 4.5 kg

Waga: 1.22 kg

Wysokość maksymalna: 143 cm

Wysokość po złożeniu: 37.5 cm

Ceny nowych modeli ustalono na:

Vanguard Vesta TB 204CB 444 zł brutto

Vanguard Vesta TB 235AB 369 zł brutto

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiązane

Huawei wymieni stłuczony ekran smartfona

Opublikowane przez - 20 sierpnia 2019 0
Właściciele wybranych modeli smartfonów Huawei mogą wymienić uszkodzony ekran do 50% taniej. Dodatkowo naprawiony wyświetlacz zostanie bezpłatnie zabezpieczony folią ochronną.…