Nowe wideorejestratory od Mio – seria TALAS

Roman PakotaAutor:
Na tegorocznych targach IFA w Belinie swoją premierę miały dwie kamery samochodowe z serii TALAS – MiVue 821 oraz MiVue 826. Nowy, dyskretny design oraz dokonała jakość nagrywania to tylko niektóre z najważniejszych cech nowych kamer.

Rejestratory TALAS rejestrują obraz w rozdzielczości Full HD 1080p, zapisując 60 klatek na sekundę. W porównaniu z szybkością nagrywania 30 klatek/s, ta podwojona gęstość zapisu danych, która umożliwia uzyskanie obrazu wideo o wyjątkowej szczegółowości i płynności nawet podczas nagrywania przy dużych prędkościach. Wielosoczewkowa szklana optyka F1.8 umożliwia rejestrację wyjątkowo dobrego obrazu. Rzeczywisty kąt widzenia wynosi 150°. Nie bez przyczyny mowa tu o rzeczywistym, gdyż często podawany jest jedynie kąt widzenia optyki, a nie nagrania wideo. 

Wbudowany w wideorejestratory moduł GPS zapisuje prędkość jazdy (zapis można też wyłączyć), precyzyjną lokalizację oraz czas. Zapewnia również automatyczną kalibrację czasu i lokalizacji, nawet po dłuższym czasie braku aktywności kamery.

Oba modele z serii TALAS posiadają tryb parkingowy i dzięki podtrzymywaniu bateryjnemu wytrzymują przez 48 godzin w stanie gotowości. Nagrywanie zdarzenia rozpoczyna się automatycznie po wykryciu drgań i może być długo podtrzymywane dzięki wewnętrznej baterii. Natomiast przy zastosowaniu stałego zasilania, np. produktu Mio Smartbox, urządzenie może działać w aktywnym trybie parkingowym do 36 godzin.

Wideorejestratory MiVue 821 oraz MiVue 826 wyposażone są w magnetyczny uchwyt typu QuickClic, który pozwoli na szybkie ustawienie kamery oraz dyskretne wpasowanie za lusterkiem wstecznym nawet w większych i wyższych pojazdach z pionową szybą. Dzięki montażowi na aktywnym uchwycie rejestrator można wyjąć za każdym razem, gdy opuszczamy samochód.

Dzięki ostrzeganiu w ustalonej odległości i opatentowanej funkcji Smart Alert do wczesnego alarmowania o dużych prędkościach, użytkownik będzie zawsze wiedział, jak szybko może poruszać się po drodze. Bezpłatne aktualizacje danych o fotoradarach są dostępne przez cały czas eksploatacji urządzeń.

Model MiVue 826 dodatkowo posiada moduł WiFi. Zintegrowane WiFi synchronizuje w czasie rzeczywistym materiał filmowy z wideorejestratora ze smartfonem. Dzięki niemu można także łatwo aktualizować bezprzewodowo oprogramowanie sprzętowe i bazę fotoradarów zapewniając swojemu urządzeniu stałą aktualność.

Zalecana karta do obu modeli to microSD™ klasy 10 o pojemności do 256 GB. Modele będą dostępne w sprzedaży od listopada*. Ceny poszczególnych modeli: 529 złotych za MiVue 821 oraz 629 złotych za MiVue 826. 


* Sprzedaż u wybranych partnerów handlowych.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązane

Orange i wielkie festiwale

Opublikowane przez - 10 grudnia 2015 0
Orange Polska i Alter Art rozpoczynają współpracę przy realizacji dwóch najważniejszych festiwali muzycznych w Polsce: Orange Warsaw Festival oraz Open’er…