Nowości od Apple – tym razem bez wielkiego rozgłosu

MobilityNewsAutor:

Apple powoli odświeża portfolio swoich produktów. Część z premier, jak nowego MacBook’a z ekranem Retina odbywa się w świetle reflektorów i z dużym rozgłosem.

Część jednak, jak ta dzisiejsza, jest cicha i kierowana bezpośrednio do entuzjastów marki, którzy z pewnością ją zauważą.

Co więc zaprezentowało Apple? Otóż do 12-calowego MacBooka z ekranem Retina i odświeżonego 13-calowego MacBooka Pro z ekranem Retina do oferty dołącza właśnie 15-calowy MacBook Pro z ekranem Retina i gładzikiem Fource Touch.

overview_hero

Przypomnijmy, że Force Touch to rozwiązanie przejęte z Apple Watch’a. W gładziku zamiast klasycznego kliknięcia pojawia się mechanizm wibracyjny, który kliknięcie symuluje. Dodatkowo płytka jest czuła na siłę nacisku, dzięki czemu użytkownik ma możliwość korzystania z wielu funkcji zależnych od tego, jak mocno naciśnie gładzik.

Oprócz wspomnianego gładzika, nowy MacBook Pro potrafi o godzinę dłużej pracować na baterii, ma nową kartę graficzną AMD Radeon R9 M370X oraz dysk twardy o szybkości do 2 GBps.

Oprócz MacBooka Apple pokazało też tańszą wersję iMac’a z ekranem 27 cali. Z czego wynika obniżka ceny? Niestety nie z dobrego serca Apple, ale z zastąpienia dysku hybrydowego klasycznym HDD. Tylko czy w 2015 r. przy takiej cenie za sprzęt to nie jest lekka przesada, “drogi” producencie z Cupertino?

imac-retina-650x502

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązane