Nowości w iPhone 11

Roman PakotaAutor:
Wczoraj Apple zaprezentowało iPhone’a 11 wraz z dwoma modelami iPhone’a 11 Pro. Poprzednik był najlepiej sprzedającym się telefonem Apple’a, więc nowy model ma nie lada zadanie przed sobą.

Pomimo zmiany nazewnictwa, iPhone 11 jest następcą iPhone’a XR, a nie iPhone’a XS. Ma wiele wspólnego z iPhonem XR i wiele ulepszeń.

Apple iPhone 11 zawiera najnowszy chipset Apple 7 nm, A13 Bionic. Chociaż chipsety takie jak Snapdragon 855+ (7 nm) Qualcomma i Exynos 9825 (7 nm) Samsunga wypełniły lukę w stosunku do Apple A12 Bionic, nadal jest to najbardziej wydajny chipsetem w smartfonach. A13 jeszcze bardziej zwiększy przewagę iPhone’a w zakresie mocy obliczeniowej.

iPhone 11 dostał nowy główny aparat: 12MP f / 2.4. Niektórzy woleliby mieć teleobiektyw zamiast ultrawidoku, ale większość wybrałaby ten drugi ze względu na jego zdolność do umieszczania większej liczby klatek i oferowania dramatycznej perspektywy. A przy 13 mm ultrawide Apple jest bardzo zbliżone do 12 mm Samsunga (który jest zauważalnie szerszy niż inne aparaty w wysokiej klasy telefonach). Jest też nowy aparat do selfie: 12MP f / 2.2. Może nagrywać filmy 4K i ma nieco szersze pole widzenia.

Apple iPhone 11 posiada wodoodporność IP68, co przekłada się na możliwość działania pod wodą do 2 metrów przez 30 minut. IPhone XR miał IP67 1 m przez 30 min.
Lepsza żywotność baterii. Apple twierdzi, że 1 godzinę więcej niż iPhone XR, który jest już chwalony za swoją wytrzymałość.

iPhone 11 jest nieco tańszy. W USA podstawowy model 64 GB kosztuje 699 dolarów, w porównaniu z 749 dolarami za iPhone’a XR z zeszłego roku. iPhone 11 jest dostępny w kolorze czarnym, żółtym, czerwonym, białym oraz nowym zielonym i fioletowym.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane

„Opaska życia” od PZU

Opublikowane przez - 9 października 2019 0
Grupa PZU we współpracy z Ministerstwem Zdrowia uruchamia pionierski projekt „Opaska życia”. Wraz z systemem ratunkowym PZU GO, automatycznie wzywającym…