Nowości w usłudze OneDrive – większe bezpieczeństwo, nowe ceny

Gdy przechowujemy swoje pliki w sieci, wystawieni jesteśmy przez cały czas na możliwość naruszenia naszego bezpieczeństwa i prywatności. W przypadku, gdy do takiego zdarzenia nie dojdzie z naszej winy, to nadal istnieje możliwość, że dostawca usług padnie ofiarą takiej sytuacji. Nasze dane mogą wtedy dostać się w niepowołane ręce. Firmy jak Microsoft czy Apple starają się, aby bezpieczeństwo naszych danych stało na pierwszym miejscu. Gigant z Redmond ogłosił, że usługa OneDrive dostanie nową funkcję – specjalnie zabezpieczone foldery. Będziemy mogli je otworzyć po uwierzytelnieniu dodatkową metodą weryfikacji. Jedna z proponowanych form to autentykacja biometryczna twarzą, czyli Windows Hello. Przy tej okazji, Microsoft ogłosił także nowe ceny wirtualnych dysków OneDrive.

Dwuetapowa weryfikacja zostanie połączona z nową funkcją – Personal Vault. Będzie to dodatkowo zabezpieczony folder na naszym wirtualnym dysku. Jeśli chodzi o metody uwierzytelniania, to do wyboru będziemy mieć tradycyjne formy: PIN, kody wysyłane na e-mail, SMS-y oraz Microsoft Authenticator. Na tym nie koniec, otrzymamy możliwość weryfikacji za pomocą odcisków palców i logowania twarzą. Ostatnią możliwość wykorzystają jedynie posiadacze urządzeń z technologią Windows Hello (laptopy, czy hybrydy 2w1). Aby zagwarantować większe bezpieczeństwo, cyklicznie zostaniemy poproszeni o ponowne uwierzytelnienie, gdy zdarzy nam się okres bezczynności. Usługa będzie wprowadzana stopniowo i na początek trafi do użytowników z Australii, Nowej Zelandii oraz Kanady. Wraz z końcem 2019 roku każdy będzie mógł z niej skorzystać.

Nowa funkcja OneDrive Personal Vault zostanie udostępniona dla środowisk Microsoftu takich jak: serwis internetowy, dedykowana aplikacja desktopowa i mobilna. Otrzymamy również możliwość skanowania dokumentów, przesyłania zdjęć i filmów bezpośrednio do bezpiecznego folderu bez potrzeby wyszukiwania w menedżerze plików. W Personal Vault umieścimy wszystkie nasze pliki oraz założymy wiele folderów tego typu. Nie jest to jedyna zmiana, którą wprowadza firma. W ciągu najbliższych miesięcy otrzymamy więcej przestrzeni magazynowej za te same pieniądze.

  • Za 7,99 PLN otrzymywaliśmy 50 GB dysku wirtualnego -> za 100 GB miejsca na dysku wirtualnym zapłacimy 7,99 PLN,
  • Przy opłaceniu abonamentu Office 365 możemy rozszerzyć podstawowe 1 TB o 200 GB w cenie 7,99 PLN lub o 1 TB za 39,99 PLN.

W każdej chwili możemy zrezygnować z dodatkowego miejsca. Maksymalnie możemy posiadać 2 TB przestrzeni na dysku wirtualnym.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiązane