Nowy elektryczny model Nissana

Nissan przygotował odpowiedź na zapotrzebowanie na pojazdy obsługujące ostatni odcinek dystrybucji — jest nią nowy, powiększony oraz w pełni elektryczny furgon e-NV200 XL Voltia.

Elektryczny miejski furgon został oparty na elektrycznym Nissanie e-NV200, który jest najchętniej wybieranym przez największe europejskie firmy obsługujące ostatni etap dostawy towarów bezemisyjnym pojazdem.

Nissan e-NV200 XL Voltia poszerza ofertę rodziny modeli e-NV200 Jego przestrzeń ładunkowa o kubaturze 8 m3 jest o 90% większa w porównaniu pod tym względem e-NV200. Powiększenie przedziału ładunkowego do 8 m3 uzyskano poprzez wydłużenie nadwozia i podwyższenie dachu. W środku można przebywać w pozycji stojącej, co zwiększa komfort pracy kierowcy przy załadunku.

Nowy model jest wyposażony w akumulator o pojemności 40 kWh oraz złącze CHAdeMO, umożliwiające szybkie ładowanie prądem stałym.

Tryb B optymalizuje proces odzyskiwania energii z hamowania, która jest wykorzystywana do doładowywania akumulatora, a tryb ECO steruje mocą napędu pod kątem oszczędzania energii. Obie te technologie maksymalizują zasięg, pozwalając pokonać dłuższą trasę między ładowaniami.

Nissan e-NV200 XL Voltia będzie dostępny na wszystkich europejskich rynkach. W Polsce zamówienia na tę wersję będzie można składać od czerwca. Lokalne ceny zostaną podane do wiadomości z chwilą wprowadzenia pojazdu do sprzedaży.

Test pasazerskiej wersji Nissana – Nissana eNV200 Evalia

There are 1 comments

 1. Avatar

  Do czystego transportu w wielu przypadkach można użyć pojazdów elektrycznych marki VELEX. Ta polska marka ma szeroką gamę pojazdów specjalistycznych CARGO.
  https://velex.pl/pl/234-pojazdy-typu-cargo
  To idealne pojazdy dla spółdzielni mieszkaniowych, małego transportu w dużych zakładach, transportu miejskiego.
  To ekologiczne i tanie rozwiązanie dostępne bez konieczności budowy specjalnego systemu ładowania.

  Reply

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiązane

Apple stworzy własne auto

Opublikowane przez - 13 maja 2015 0
Szef koncernu Fiat Chrysler Sergio Marchionne powiedział, że Tim Cook prezes Apple chce wejść w rynek motoryzacyjny. Prezes motoryzacyjnego giganta…