Nowy flagowiec od Motoroli

Lenovo, właściciel marki Motorola, ostatnimi czasy mocno się rozszalał. Ledwo pokazał model One Action, a już światło dzienne ujrzał nowy. Tym razem to flagowiec – Motorola One Zoom.

Większość z nazw modeli przekazuje to, czym się konkretny wyróżnia. Np. Motorola G7 Power charakteryzuje się wytrzymałą baterią (jej recenzja jest tutaj). Wspomniana Motorola One Action kierowana jest do miłośników nagrywania filmików, nawet tych bardzo dynamicznych.

Nietrudno się zatem domyśleć, że Motorola One Zoom oferowana jest miłośnikom fotografii. I tak w rzeczywistości jest. Na tylnej pokrywie użytkownik znajdzie 4 obiektywy. Każdy z nich przygotowany jest do robienia innego rodzaju zdjęć.

Główny z technologią Quad Pixel ma 48 megapikseli. Ma zwiększoną czułość na światło oraz stabilizację obrazu (OIS). Dzięki niej nawet jeśli w trakcie robienia zdjęcia poruszymy smartfonem zdjęcie powinno wyjść ostre. Dodatkowo posiada zoom optyczny, a nie – jak najczęściej się spotyka – cyfrowy.

Kolejny z obiektywów to szerokokątny – obejmuje do 117º. W kadrze zmieści do 4 razy więcej detali, niż standardowy obiektyw.

Do robienia portretów przyda się funkcja wykrywania głębi. Współpracuje z głównym aparatem tak, aby automatycznie wprowadzać nieostrość tła, co umożliwia dostosowanie intensywności, nawet po zrobieniu zdjęcia.

Wreszcie Motorolę One Zoom wyposażono w specjalny tryb do robienia zdjęć nocnych (Night Vision), dzięki któremu nawet w ciemnościach nie powinno się tracić szczegółów. Do tego dochodzi 25 megapikselowy przedni aparat do robienia selfie.

Nowy flagowiec Motoroli ma 64-calowy wyświetlacz OLED z czytnikiem linii papilarnych, wyposażono go w procesor Qualcomm Snapdragon. Według zapewnień producenta bateria na jednym doładowaniu wytrzyma do dwóch dni (pewnie zależy od intensywności użytkowania).

Agnieszka Stańczuk (na zdjęciu otwarcia po prawej) powiedziała, że Motorola One Zoom to flagowy model producenta na drugą połowę roku. Dlatego jego promocja będzie wsparta kampanią reklamową we wszystkich rodzajach mediów. Z telewizją włącznie.

Cena Motoroli One Zoom to 1799 zł.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane

Huawei P10 Lite trafia do Geekbench

Opublikowane przez - 1 lutego 2017 0
Huawei P10 Lite to wciąż niezapowiedziany smartfon chińskiego producenta, do bazy dancyh benchmarku Geekbench trafił właśnie smartfon Huawei WAS-LX1A, pod…

Koniec boomu, czas stabilizacji

Opublikowane przez - 22 kwietnia 2015 0
Wiele wskazuje na to, że czas tabletowego boomu dobiega końca. Wieszczą to duże firmy analityczne, a producenci tabletów ograniczają zamówienia…