Nowy gamingowy chipset od MediaTek

Helio G90 ma być pierwszym dedykowanym czipem gamingowym od MediaTek. Zwiastunowa grafika zapowiadająca jego istnienie nie stwierdza wiele szczegółów. Te mają pojawić się niebawem.

Możemy spekulować, że G90 bazuje na Helio P90, które posiada CPU składające się z dwóch rdzeni Cortex-A75 (2.2GHz) oraz sześciu A55 (2.0GHz. Jeśli chodzi o GPU – Imagination PowerVR GM9446 taktowane 970 MHz. Oznacza to około 15% usprawnienie względem Mali-G72 MP3 użytego w Helio P70.

Czy G90 będzie używać tego samego GPU? MediaTek może usprawnić jakość rozgrywki na telefonie z trybem gamingowym jak te, które posiadają czipy Kirin. Nadal możemy zobaczyć wydajniejsze GPU, gdyż Imagination wprowadziło nowe flagowe GPU – GM9446.

Telefony gamingowe zyskują popularności, jednak główna fala krytyki opiera się na wykorzystywanych przez nie chipsetach, które dostępne są w nie-gamingowych flagowcach. Z czipami jak Helio G90 lub Snapdragon 855 Plus może się to odmienić i zmiany dotkną więcej niż tylko chłodzenia i trybów gamingowych.

Źródło (j. chiński) | VIA

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiązane

Wyzwania inteligentnego transportu

Opublikowane przez - 5 października 2015 0
  Eksperci  spodziewają się, że od 2014 do 2019 roku średnia roczna stopa wzrostu światowego rynku inteligentnego transportu będzie wzrastać…