Nowy polski czytnik ebooków

Właśnie wystartowała przedsprzedaż nowego czytnika e-książek i e-prasy marki inkBOOK – modelu Calypso. Urządzenie wyposażone jest w ekran E Ink o przekątnej 6 cali z regulacją intensywności podświetlenia oraz barwy i zapewnia wygodny dostęp do najpopularniejszych polskich usług oferujących z abonamentem do biblioteki cyfrowych książek (Legimi, Empik Go) oraz prasy (Publio).

Najnowsze urządzenie polskiego producenta czytników książek elektronicznych jest następcą popularnego inkBOOKa Prime, sprzedawanego z sukcesem zarówno w Polsce, jak i między innymi w Europie i Stanach Zjednoczonych (przez Amazon).

Lekkość czytania

inkBOOK Calypso to ultralekkie urządzenie (waży zaledwie 155 gramów i mierzy 159 x 114 x 9 mm) wyświetlające bez reklam ebooki na najnowszej generacji doskonałym ekranie z papieru elektronicznego E Ink, w takiej jakości, jak strona książki pokazuje wydrukowany tekst.

Urządzenie jest przyjazne dla oczu czytelnika – ekran E Ink nie męczy ich, jest zawsze doskonale czytelny i nie wymaga zewnętrznego doświetlenia po zmroku. Atutem Calypso jest płynnie działający system doświetlenia ekranu z regulacją barwy i natężenia światła, który sprawia, że każdy użytkownik może bez problemu dopasować go do warunków oświetleniowych i swoich preferencji. Ekran może wyświetlać do 16 odcieni szarości (dzięki czemu wszelkie ilustracje są idealnie wyraźne) i charakteryzuje się rozdzielczością 212 ppi.

Interfejs czytnika zaprojektowano tak, by działał szybko i płynnie, a także by jego obsługa była maksymalnie wygodna i intuicyjna (wszelkie kluczowe dla użytkownika funkcje i narzędzia są bezpośrednio dostępne z poziomu głównego ekranu). Strony możemy przekładać korzystając zarówno z dotykowego ekranu, jak i przycisków umieszczonych obok wyświetlacza.

Nieograniczony dostęp do literatury i prasy

Czytnik inkBOOK Calypso jako jedyny w Polsce pozwala czytelnikom z biblioteki Legimi. Z inkBOOK CALYPSO zbędne są dodatkowe kable, podłączanie komputera, telefonu, czy długie, uciążliwe synchronizacje – tu dziesiątki tysięcy ebooków można zarówno przeglądać, przeczytać fragment, jak i pobierać do czytania bezpośrednio z poziomu ekranu Calypso.

inkBOOK Calypso jako jedyne urządzenie na rynku zapewnia dostęp do aplikacji Empik Go, w której w ramach jednego abonamentu i bez limitu dostępna jest biblioteka najróżniejszych ebooków – wygodnie, nowocześnie i zawsze z dostępem do najgorętszych nowości wydawniczych.

inkBOOK Calypso to czytnik także dla tych, którzy kochają czytać nie tylko książki – urządzenie jako jedyne oferuje dostęp do polskich gazet i magazynów bez wychodzenia z domu i zanim ich wersja drukowana pojawi się w kioskach.

Czytaj wygodnie w dowolnym języku

Dla czytających w językach obcych inkBOOK Calypso ma do zaoferowania integrację z ebookowymi serwisami zagranicznymi. Wśród nich są m.in. amerykański Amazon Kindle, niemieckie Skoobe, czy francuski Youboox.

inkBOOK to polska marka, które od wielu lat cieszy się ogromną popularnością wśród fanów e-czytania na rynku polskim i zagranicznym. Stworzony z pasją w Polsce nowy inkBOOK Calypso jest kontynuacją misji popularyzacji e-czytelnictwa, którą firma inkBOOK realizuje poprzez wspieranie bibliotek, autorów, udostępniania zasobów literatury oraz wielu innych akcji społecznych, w tym takich jak te w czasie lockdownu spowodowanym Covid-19.

Oficjalnie nowy inkBOOK Calypso pojawi się na rynku 7 sierpnia 2020 r. – jednak już teraz wystartowała przedsprzedaż urządzenia na stronie www.inkbook.pl. Cena w przedsprzedaży to 499 zł, przy czym każdy kupujący w przedsprzedaży otrzyma darmowe oryginalne etui Yoga o wartości 79 zł, a kilku twórczych szczęśliwców ma szansę na 12 miesięcy dostępu do prawie wszystkich polskich ebooków w ramach abonamentu Legimi.

inkBOOK Calypso dostępny jest w kolorach: niebieskim, czerwonym, srebrnym, różowym oraz tradycyjnym czarnym.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązane

Jabłko w odwrocie

Opublikowane przez - 5 stycznia 2015 0
Samsung na pierwszym miejscu, a Apple z największym spadkiem, choć nadal w czołówce. Jak wygląda internet mobilny w Polsce przez…