nubia red magic 3

Nubia Red Magic 3 już jest! Nowy wymiar smartfonów dla graczy.

Smartfony dla konkretnej grupy odbiorców stają się coraz popularniejsze, szczególnie dotyczy to graczy, którzy przyzwyczajeni są do wydawaniach dużych kwot na swoje hobby. Nubia postanowiła po raz kolejny wykorzystać ten trend i zaprezentowała trzecią generację smartfonu z serii Red Magic.

Wygląd i ekran 90 Hz

Pod względem wygląd Nubia Red Magic 3 pozostaje wierna swoim poprzednikom. Smartfon może się zatem pochwalić unikatowym designem z wyraźnym gamingowym sznytem. Przedni panel w większości pokrywa 6,65-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 2340 x 1080 z 90 Hz częstotliwością odświeżania. Co ciekawe, w zależności od naszych potrzeb możemy swobodnie przełączać się pomiędzy 60 Hz a 90 Hz. Producent nie zdecydował się na zastosowanie wycięcia notch. Zamiast tego otrzymaliśmy wyraźne ramki u góry i dołu ekranu, gdzie dodatkowo umieszczono głośniczki aby uzyskać efekt stereo.

nubia red magic 3

Wydajność i możliwości

Jeśli chodzi o wydajność, to już teraz śmiało możemy stwierdzić, że Nubia Red Magic 3 będzie jednym z najmocniejszych smartfonów na rynku. “Sercem” urządzenia jest procesor Qualcomm Snapdragon 855, który może liczyć na wsparcie nawet 12 GB pamięci RAM. Długi czas pracy smartfonu zapewni akumulator o pojemności 5000 mAh z funkcją szybkiego ładowania (27W). Zdaniem producenta, już po 10 minutach otrzymamy wystarczającą ilość energii aby móc kontynuować rozgrywkę przez około godzinę.

Producent zadbał również o zestaw aparatów. Na froncie urządzenia znajduje się kamerka do selfie o rozdzielczości 16 Mpix. Na tylnym panelu znajdziemy natomiast pojedynczy, 48 Mpix (Sony IMX 586) aparat główny. Nubia udowadnia jednocześnie, że czasem siła tkwi w prostocie. Aparat główny smartfonu jest w stanie nagrywać filmy w rozdzielczości 8K oraz w trybie super slow-mo w 1920 kl./s!

nubia red magic 3

Funkcje dla graczy

Jak przystało na smartfon dla graczy, Nubia Red Magic 3 oferuje nam masę funkcji dedykowanych graniu. Przede wszystkim producent zadbał o dwa dodatkowe przyciski umieszczone na bocznej ramce, które działają jak triggery w klasycznym padzie. Podczas zabawy również czytnik linii papilarnych możemy wykorzystać jako opcjonalny, dodatkowy przycisk.

nubia red magic 3

Imponująco prezentuje się również system (a w zasadzie systemy) chłodzenia. Nubia Red Magic 3 jest pierwszym smartfonem na świecie wyposażonym zarówno w pasywny (rurka cieplna), jak i aktywny system chłodzenia (specjalny wiatraczek). Gdy podczas intensywnej rozgrywki, ten pierwszy system nie będzie dawał rady odpowiednio schłodzić naszego urządzenia, do gry wejdzie wiatraczek, który jest w stanie wykonywać 14 tysięcy obrotów na sekundę, co ma przełożyć się na spadek temperatury urządzenia o nawet 16 stopni Celsjusza.

Cena i dostępność

Nubia Red Magic 3 trafi do sprzedaży w Chinach już 3 maja, smartfon dostępny będzie w kilku wariantach:

  • 6GB+64GB – 2899 juanów (~1600 zł)
  • 6GB+128GB – 3199 juanów (~1760 zł)
  • 8GB+128GB – 3499 juanów (~1925 zł)
  • 12GB+256GB – 4299 juanów (~2365 zł)

nubia red magic 3

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Maciej Persona

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Powiązane