Ochrona Anty-DDoS od T-Mobile zabezpieczy firmy przed atakami wolumetrycznymi

74 0

W ubiegłym roku w Polsce doszło do prawie 150 tysięcy ataków DDoS1, z czego ponad 70 tys. stanowiły ataki o wolumenie ponad 1 Gbps, a ponad 14 tys. – 10 Gbps. Koszty związane z takim atakiem, dla średniej wielkości firmy, wynieść mogą nawet kilkaset tysięcy dolarów. Aby zapewnić swoim klientom najwyższy poziom bezpieczeństwa, T-Mobile rozbudowuje usługę chroniącą przed atakami DDoS, udostępniając nową, zlokalizowaną w Polsce platformę o przepustowości do 200 Gbps.

DDoS (Distributed Denial of Service) to typ cyberataku, uniemożliwiający prawidłowe działanie systemu czy usługi, przez wysycenie zasobów infrastrukturalnych. Jest prowadzony z wielu urządzeń końcowych równocześnie i stanowi jedno z największych zagrożeń dla firm działających w internecie. Skutkiem takiego ataku może być całkowita lub częściowa niedostępność różnego rodzaju serwisów i usług (np. stron do rezerwacji biletów, portali typu self-care, aplikacji do bankowości elektronicznej, sklepów internetowych itd.), na czym cierpią przede wszystkim odbiorcy końcowi.

Po skutecznym wolumetrycznym ataku DDoS koszty dla firmy, która całość lub część działalności prowadzi w internecie, mogą sięgać nawet kilkuset tysięcy dolarów1. Nie chodzi tylko o utracone przychody ze sprzedaży, ale także utratę wizerunku, konieczność podjęcia działań prawnych, skierowania dodatkowych osób do pracy na infolinii czy zwiększenia zatrudnienia w dziale IT.

Dlatego T-Mobile, aby jeszcze skuteczniej chronić Klientów przed tego typu cyberzagrożeniami, zwiększa ochronę Anty-DDoS do 200 Gbps. Jednocześnie udostępnia użytkownikom najnowszą wersję oprogramowania platformy światowego lidera ochrony Anty-DDoS – firmy Netscout Arbor. Cała infrastruktura znajduje się w Polsce i jest obecnie rozwiązaniem o najwyższej dostępnej w naszym kraju przepustowości.

Co więcej, bez dodatkowych kosztów skorzystać będą mogli z niego wszyscy dotychczasowi klienci T-Mobile Polska objęci ochroną Anty-DDoS. Z perspektywy Klienta, poza zwiększonym bezpieczeństwem, zmieni się jedynie strona logowania do portalu analitycznego, adres email i numer telefonu, z których przychodzić będą powiadomienia o potencjalnych incydentach.

Dzięki Anty-DDoS od T-Mobile, firmy mogą chronić swoje zasoby przez całą dobę, 365 dni w roku. W podstawowej wersji usługi chronią ich automatyczne procedury bezpieczeństwa, a w nieco wyższej, dopasowanej elastycznie do potrzeb – dedykowany plan bezpieczeństwa przygotowany przez wyspecjalizowany zespół inżynierów bezpieczeństwa SOC (Security Operations Center).

W przypadku braku aktywnej ochrony i w sytuacji wystąpienia ataku DDoS Klient powinien natychmiast skontaktować się z zespołem Security Operations Center T-Mobile. Jego firma zostanie objęta bezpłatną ochroną przez najbliższe 24 godziny, a jej przedstawiciel będzie miał możliwość skorzystania z konsultacji ze specjalistami T-Mobile i podjęcia odpowiednich działań naprawczych.

W ofercie T-Mobile znaleźć można też szeroką gamę profesjonalnych i kompleksowych usług przetwarzania danych i bezpieczeństwa, na które składają się: zaawansowana oferta hostingu serwerów dedykowanych i chmury publicznej, produkty z obszaru chmury prywatnej i hybrydowej oraz backup.

Operator oferuje ponadto kompleksowe usługi transmisji danych i cyberbezpieczeństwa, w tym np. Cloud Security, Cyber Guard, Zarządzany Firewall czy Zarządzany Web Application Firewall, a także całodobowy monitoring T-Mobile Security Operations Center. Klienci mogą również samodzielnie lub dzięki pracy dedykowanego zespołu T-Mobile uzyskać kopie zapasowych danych. Wszystkie tego typu rozwiązania dają gwarancję stabilnego i bezpiecznego prowadzenia biznesu.

Related Post

LG X Power 2 oficjalnie!

Posted by - 24 lutego 2017 0
Koreański producent nie czekał do zaczynających się niebawem targów MWC w Barcelonie i już dziś zaprezentował swój nowy smartfon LG…

Przyszłość to eSIM

Posted by - 4 grudnia 2015 0
  Po 25 latach obecności na rynku karty SIM jakie znamy mogą zniknąć nam z oczu. Tradycyjne plastikowe karty SIM, tak…

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *