Ofensywa GreenWay trwa

Elektromobilność błyskawicznie wchodzi na inny etap. Zasięg e-aut ciągle jeszcze pozostawiają sporo do życzenia, ale błyskawicznie przybywa miejsc, gdzie można samochody ładować. Kwestia powstania aliansów na linii producenci aut z napędem elektrycznym – sieci stacji doładowań byłą kwestią czasu.

GreenWay, po rozpoczęciu programu uruchomienia 31 nowych stacji ładowania aut elektrycznych do końca sierpnia tego roku i 200 stacji do końca 2020 r. kontynuuje swoją ofensywę. Od połowy września będzie można skorzystać ze stacji tego operatora w trakcie zakupów w sieci marketów IKEA.

Należące do IKEA i ulokowane przy sklepach tej marki 8 ładowarek AC do samochodów elektrycznych, które napełniają baterię auta o pojemności 30 kWh w ciągu ok. 1,5 godz. zostanie włączonych do sieci GreenWay. Co ważne – ładowanie na tych stacjach będzie darmowe. Użytkownicy będą mogli zacząć i zakończyć ładowanie za pomocą karty lub aplikacji Portal Kierowcy.

Elektryczne auto można zasilić przy sklepach IKEI w Krakowie, Lublinie i we Wrocławiu (po 4 auta jednocześnie), a także w Bydgoszczy i Poznaniu (po 2 auta jednocześnie). IKEA planuje uruchomienie ładowarek w kolejnych miastach.

Jak ładować Renault, to w sieci GreenWay

Śródtytuł trochę jak slogan reklamowy, ale to zapewne przyświecało twórcom oferty, która powstała we współpracy Renault i GreenWay. Kierowcy kupujący samochody elektryczne (modele Zoe i Kangoo Z.E.) w autoryzowanych salonach Renault otrzymają od dealera bez dodatkowych opłat kartę GreenWay wraz z pakietem ładowania ważną przez 3 lata. Karty będą przedpłacone kwotą 3 tys. złotych, co oznacza, że kierowca korzystający z sieci GreenWay przejedzie około 15 tys. kilometrów. Dodatkowo, kierowcy dowiedzą się także, jak korzystać z ładowania nie tylko w Polsce, ale też w innych krajach Europy.

Renault to będzie trzecia marka,  obok Nissana i BMW, która nawiązała tego typu współpracę z GreenWay.

 

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiązane