Onyx Boox Note S – nowy czytnik e-booków z ekranem 9,7 cala, Androidem i rysikiem. Jak tablet z E Ink

Po zeszłorocznej premierze dwóch czytników ebooków – Onyx Boox Max 2 i Onyx Boox Note – firma Onyx Boox wprowadza kolejny e-reader, czyli Onyx Boox Note S. Pod względem technicznym prawie dorównuje swojemu starszemu bratu, ale jest tańszy aż o kilkaset złotych. Co nie oznacza, że tani.

Onyx Boox Note S w niektórych aspektach przypomina tablet, ale w porównaniu do niego nie męczy oczu, dzięki nowoczesnej technologii e-papieru. Czytnik ma 9,7-calowy ekran, wzmacniany szkłem hartowanym o twardości 7H, dzięki czemu jest bardziej odporny na zarysowania. Wyposażono go w rysik, którym możesz pisać po ekranie jak na kartce papieru oraz głośniki, umożliwiające słuchanie audiobooków i muzyki. Ważną funkcją jest wygodny odczyt plików PDF.

Producent przekonuje, że Onyx Boox Note S może być używany w biurze do odczytu dokumentów czy przedstawiania ofert klientom. Przydatny będzie dla osób, które często notują na wydrukach, książkach czy wszelkiego rodzaju tekstach. Naniesione notatki można zapisywać w osobnym dokumencie i zgrać je na dowolne inne urządzenie. Istnieje też opcja ich usuwania, zmieniania i edytowania, bez zbędnego drukowania kolejnych kartek.

Onyx Boox Note S wyposażono w czterordzeniowy procesor 1,6 GHz, 1 GB pamięci RAM i 16 GB pamięci wewnętrznej. Ma dwa głośniki, mikrofon, złącze USB C, baterię 3000 mAh, Wi-Fi oraz Bluetooth 4.1. Najnowszy Onyx pozwala także na surfowanie po sieci, korzystanie z aplikacji oferowanych przez system Android 6.0 oraz odczyt prawie 20 formatów plików (niektóre wymagają zainstalowania odpowiedniego oprogramowania).

Niestety, Onyx Boox Note S do tanich nie należy. Urządzenie kosztuje 1499 zł.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązane