Orange Polska wspiera badanie jakości powietrza w szkołach

Roman PakotaAutor:
Orange Polska, Ministerstwo Rozwoju i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej rozpoczynają pilotażowy projekt monitorowania jakości powietrza w szkołach. Jeszcze w tym roku niezbędne systemy trafią do szkół w całym kraju.

– Środowisko i powietrze, którym oddychamy to nasza wspólna sprawa – obywateli, rządzących i biznesu. Potencjał technologii w działaniach na rzecz klimatu i środowiska jest ogromny. Dlatego zdecydowaliśmy się wesprzeć wysiłki rządu w walce o czyste powietrze. W tym roku zrealizujemy pilotaż w 100 wybranych szkołach, finalnie planujemy objąć systemem inteligentnego zarządzania do 1000 placówek w całym kraju – powiedział podczas podpisania deklaracji Jean-François Fallacher, prezes Orange Polska.

W ramach projektu Orange dostarczy systemy Smart City: czujniki jakości powietrza wraz z  platformą oprogramowania do monitorowania jakości powietrza wewnątrz i na zewnątrz szkoły. Fundacja Orange włączy również zagadnienia związane z edukacją ekologiczną do swoich programów. Wkrótce działania te rozpoczną się w Pracowniach Orange, czyli w 100 multimedialnych świetlicach zlokalizowanych w małych miastach i wsiach w całej Polsce. Stopniowo tematyka związana z ochroną środowiska będzie włączana do kolejnych programów Fundacji.

Orange będzie wspierać zieloną transformację w Polsce i Program Czystego Powietrza również poprzez rozwój inteligentnych rozwiązań cyfrowych, które umożliwiają bardziej zrównoważone wykorzystanie zasobów naturalnych, energii i wody w domach, firmach i samorządach, dając tym samym podstawy do rozwoju ekosystemu inteligentnych i bardziej ekologicznych gospodarstw domowych, przedsiębiorstw oraz miast i wsi.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiązane

Trójpak na lato od Netii

Opublikowane przez - 26 czerwca 2019 0
Sześciopak na brzuchu to marzenie na lato niejednego mężczyzny. Netia zaoferowała trójpak, ale też może się spodobać. Przy okazji kolejny…

Apple pomoże FBI?

Opublikowane przez - 17 stycznia 2020 0
Prezydent USA chce, aby koncern z Cupertino pomógł FBI. Chodzi o odzyskanie danych z urządzeń jednego, ale jakże niestandardowego użytkownika…