Orange przedłuża testy 5G

Operator, który w ubiegłym roku przeprowadził testy 5G postanowił je kontynuować do końca lutego. Stało się to możliwe dzięki przedłużeniu przez UKE częstotliwości testowych. Próbna sieć, która działa w Lublinie i Warszawie składa się z 20 stacji bazowych.

W Warszawie Orange uruchomił pierwszych 9 stacji bazowych 5G we wrześniu 2019, następnie w Lublinie kolejnych 10. Po nowym roku w stolicy pojawiła się dziesiątą stacja, która ma posłużyć do testów komunikacji z dronami. W testach, w których brała udział grupa klientów telekomu udało się osiągnąć maksymalne prędkości powyżej 1,1 Gb/s natomiast średnie prędkości oscylowały w testowej sieci 5G około 350 Mb/s.

Oficjalnie testy w paśmie 3,4-3,8 GHz, czyli docelowym dla sieci 5G mają dać Orange możliwość lepszego przygotowania się na wprowadzenie sieci komercyjnej, sprawdzenie większej liczby smartfonów oraz lepsze przygotowanie oferty komercyjnej.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiązane

Xiaomi otworzy 10 MiStore

Opublikowane przez - 9 października 2019 0
W najbliższą sobotę, 12 października o godzinie 10.00, Xiaomi otworzy swój dziesiąty Mi Store. Sklep został zlokalizowany w Lublinie, w Centrum Handlowym Lublin…

Słuchawki Sony h.ear on

Opublikowane przez - 18 grudnia 2015 0
Połączenie minimalizmu i wygody z dźwiękiem o wysokiej rozdzielczości to główna idea, która przyświecała projektantom Sony podczas tworzenia słuchawek „h.ear on”…