Orange szuka pomysłów na … samochód przyszłości

166 0

W ramach programu Imagine with Orange, rusza właśnie kampania poświęcona pomysłom na inteligentne i autonomiczne samochody. Orange chce w ten sposób promować wiedzę o innowacjach i zachęca do ich współtworzenia.

baner__Orange_Labs_4002118648

Przewiduje się, że do 2020 roku, na drogach będzie prawie 220 milionów inteligentnych samochodów, w tym 10 milionów aut mogących poruszać się bez udziału kierowcy. Sektor motoryzacyjny i transport wprowadzają liczne innowacje: Inteligentny samochód (od częściowo autonomicznego auta kierowanego przez człowieka do samodzielnego pojazdu), alternatywne rodzaje napędu (elektryczny, wodór, bio diesel), inteligentny kokpit (Orange CarFi, Apple Carplay i Google Android Auto), nowe sposoby korzystania z aut (carpooling, carsharing, społecznościowe przesyłki kurierskie).

257cfc1471efd436bed466ba280022d7db3b25c1

W obecnej kampanii Imagine with Orange szuka pomysłów na to, jak w przyszłości mogą wyglądać samochody i korzystanie z nich. Orange zachęca użytkowników do podzielenia się swoimi rozwiązaniami w zakresie takim jak np.: Jak poprawić bezpieczeństwo dzięki inteligentnym i autonomicznym samochodom? Jak możemy wykorzystać czas uwolniony dzięki autonomiczności pojazdów? czy też Jakie kreatywne usługi transportu i dostawy można opracować, wykorzystując łączność inteligentnych samochodów?

2e6f49527d4e0684d1e3cf9af444a17c72f0ca0b

Pomysły do Imagine with Orange można zgłaszać od 1 września do 1 grudnia. Wszyscy mogą również komentować i uczestniczyć w dyskusji na temat zgłoszonych propozycji. Autorzy najlepszych dostaną od Orange innowacyjne, bezprzewodowe projektory multimedialne LeBloc i wyjadą do Paryża, gdzie wezmą udział w warsztatach z zespołem ds. innowacji, w czasie których będą rozwijać swoje pomysły.

Źródło: Orange

 

Related Post

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *