Orange Telefon pomaga chronić smartfony

Roman PakotaAutor:
Orange Telefon to bezpłatna aplikacja, która m.in. informuje o tym, czy dzwoniący do niego numer to telemarketer lub numer firmowy. Pozwala zablokować numery przychodzące z wybranych krajów, zabezpieczając w ten sposób przed próbami wyłudzeń.

To rozwiązanie oferuje wiele funkcji związanych z bezpieczeństwem. Orange Telefon identyfikuje dzwoniące numery firmowe. Informuje użytkownika, czy wybrany numer to numer premium i czy połączenie z nim wiąże się z dodatkowymi kosztami. Dzięki Orange Telefon można także zablokować połączenia przychodzące  z konkretnych krajów. Dodatkowo, w roamingu aplikacja pokazuje listę numerów alarmowych w danym kraju. W trakcie połączenia alarmowego wyświetla koordynaty GPS, które możemy łatwo podyktować służbom w razie wypadku.

Orange Telefon zastępuje domyślnie zainstalowaną aplikację telefoniczną w urządzeniach z systemem Android. Ma wszystkie standardowe funkcjonalności, takie jak lista kontaktów, ulubione kontakty, rejestr połączeń, itp. Posiada proste menu i dobrze radzi sobie z obsługą urządzeń dual SIM. Wszystkie funkcje są zebrane w jednym miejscu, co pozwala na łatwe skonfigurowanie książki telefonicznej. Wersja aplikacji na iOS jest dostępna z innym zakresem funkcjonalności.

To kolejne, po CyberTarczy oraz Chroń Dzieci w Sieci, narzędzie zabezpieczające smartfony klientów Orange Polska.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane

Blackview A8 Max ogłoszony!

Opublikowane przez - 2 sierpnia 2016 0
Blackview zaprezentowało właśnie najnowszy dodatek do swojego portfolio czyli Blackview A8 Max. Blackview A8 Max zostanie wyposażony w 5,5-calowy wyświetlacz…

Microsoft Lumia idzie na dno

Opublikowane przez - 5 lutego 2016 0
Microsoft przedstawił dane na temat sprzedaży smartfonów Lumia. Wynika z nich, że w czwartym kwartale 2015 roku nabywców znalazło 4,5…