Orange Telefon pomaga chronić smartfony

Roman PakotaAutor:
Orange Telefon to bezpłatna aplikacja, która m.in. informuje o tym, czy dzwoniący do niego numer to telemarketer lub numer firmowy. Pozwala zablokować numery przychodzące z wybranych krajów, zabezpieczając w ten sposób przed próbami wyłudzeń.

To rozwiązanie oferuje wiele funkcji związanych z bezpieczeństwem. Orange Telefon identyfikuje dzwoniące numery firmowe. Informuje użytkownika, czy wybrany numer to numer premium i czy połączenie z nim wiąże się z dodatkowymi kosztami. Dzięki Orange Telefon można także zablokować połączenia przychodzące  z konkretnych krajów. Dodatkowo, w roamingu aplikacja pokazuje listę numerów alarmowych w danym kraju. W trakcie połączenia alarmowego wyświetla koordynaty GPS, które możemy łatwo podyktować służbom w razie wypadku.

Orange Telefon zastępuje domyślnie zainstalowaną aplikację telefoniczną w urządzeniach z systemem Android. Ma wszystkie standardowe funkcjonalności, takie jak lista kontaktów, ulubione kontakty, rejestr połączeń, itp. Posiada proste menu i dobrze radzi sobie z obsługą urządzeń dual SIM. Wszystkie funkcje są zebrane w jednym miejscu, co pozwala na łatwe skonfigurowanie książki telefonicznej. Wersja aplikacji na iOS jest dostępna z innym zakresem funkcjonalności.

To kolejne, po CyberTarczy oraz Chroń Dzieci w Sieci, narzędzie zabezpieczające smartfony klientów Orange Polska.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiązane

Nowa era bezprzewodowego ładowania

Opublikowane przez - 29 września 2015 0
Masz już dość plątaniny kabli od ładowarek? Postanowiłeś przerzucić się na ładowarkę bezprzewodową? Wszystko ładnie i pięknie, tylko że nadal…