Wszystkie Pendolino będą w końcu z WiFi

Mówi się, że dzięki nim PKP Intercity zmieniło wizerunek, a pasażerowie wrócili do podróży pociągami. Owszem, miewały wady, jak np. mało miejsca na nogi. Jednak zdaniem wielu największą był brak sieci WiFi na pokładzie. Teraz ma to się zmienić.

Alstom montuje bardzo wysokiej jakości system internetowy w pociągach, aby pasażerowie mogli komfortowo korzystać z Internetu. – informuje Kurier Kolejowy. Sygnał internetowy dostarczy trzech operatorów. System wybierze, który sygnał jest najsilniejszy i będzie przełączał się automatycznie.

Główne urządzenia internetowe są zamontowane na dachu wagonu restauracyjnego. Część urządzeń jest też w pobliżu kabiny maszynisty.

Pasażerowie będą jednak skazani na sygnał dostarczany przez PKP Intercity. Z względu na konstrukcję składów Pendolino korzystanie z transferu danych we własnych urządzeniach będzie ciągle mocno utrudnione. Jeśli w ogóle możliwe.

Projekt rozpoczął się w marcu tego roku. Docelowo ma objąć wszystkie składy Pendolino w barwach PKP Intercity.

Foto: PKP Intercity

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane

Allegro na sprzedaż?

Opublikowane przez - 15 stycznia 2015 0
Naspers  szuka nabywcy na swoje aktywa w Polsce, w tym na serwis aukcyjny Allegro.pl – informuje Press.pl powołując się na…