android pie sony

Pierwsze smartfony Sony otrzymają Android 9.0 Pie już we wrześniu

Sony chce jak najszybciej wprowadzić najnowszy system operacyjny od Google’a na swoich flagowych smartfonach. Japoński producent przedstawił właśnie listę urządzeń, które jako pierwsze otrzymają aktualizację do Android 9.0 Pie.

Zaledwie sześć modeli smartfonów Sony może liczyć na Android Pie jeszcze w tym roku. Wśród nich znajdują się wyłącznie flagowe konstrukcje z tego i minionego roku. Nowy OS Google’a trafi w pierwszej kolejności do użytkowników: Xperii XZ1 Compact, Xperii XZ1, Xzperii XZ Premium, Xperii XZ2, Xperii XZ2 Compact oraz Xperii XZ2 Premium.

Proces aktualizacji wyżej wymienionych urządzeń potrwa od września do listopada bieżącego roku. Japoński producent na razie nie podał nawet przybliżonej daty debiutu nowego systemu na swoich średnio-budżetowych konstrukcjach. Oznacza to, że prawdopodobnie Android Pie zawita na nich dopiero w przyszłym roku.

Więcej na temat funkcji i możliwości systemu Android 9.0 Pie dowiecie się z tekstu Mieszka, o tutaj.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Maciej Persona

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Powiązane