Pierwszy smartwatch z językiem braille'a

143 0

Południowo koreańska firma Dots zaprezentowała właśnie pierwszy na świecie smartwatch komunikujący się z właścicielem alfabetem braille’a.

Cały mechanizm polega na umieszczeniu na tarczy zegarka małych wypustek, które samodzielnie podnosza się i opadają tworząc litery wspomnianego alfabetu.

dots-braille-smartwatch

Warto zaznaczyć, że jest to pierwsze na świecie urządzenie elektroniczne piszące braill’em, którego wielkość pozwala na noszenie na nadgarstku.

Smartwatch oprócz obsługi wiadomości SMS, email i standardowych powiadomień, potrafi przetłumaczyć tekst strony internetowej czy e-book’a. Naturalnie działa także jako zwykły zegarek.

Dots ma być dostępny w otwartej sprzedaży w grudniu, za cenę 300 dolarów.

Related Post

Powstanie polska cyberarmia

Posted by - 6 lutego 2019 0
Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak przedstawił pomysł stworzenia nowej formacji. Roboczo mówi się o cyberżołnierzach, właściwa nazwa to wojska obrony…

There are 1 comments

  1. Rewelacja!

    Znaczy się pierwszy smartwatch z językiem francuskim? Niesamowite. Byłem przekonany, że skoro są smartwatche po polsku, to po francusku też są…

    Ale czemu pisać tak naokoło? Nie prościej napisać „Pierwszy smartwatch z językiem francuskim” zamiast „Pierwszy smartwatch z językiem braille’a”? No bo oczywiście chyba każdy wie, że językiem Braille’a był francuski, skoro sam Louis Braille był Francuzem.

    A może chodziło o alfabet Braille’a?

    Reply

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *