Pillars of Eternity 2 otrzyma nowy, turowy system walki już jutro

Pillars of Eternity 2: Deadfire to bez wątpienia jedna z najlepszych gier RPG minionego roku. Niestety wysokie oceny gry nie przełożyły się na jej sprzedaż. Twórcy – studio Obsidian Entertainment, nie rezygnują jednak z produkcji i cały czas ją rozwijają. Już jutro do gry zawita nowy, całkowicie przebudowany system walki.

W dniu premiery Pillars of Eternity 2 oferowało graczom system walki z tzw. aktywną pauzą, znany m.in. z takich klasyków jak Baldur’s Gate czy Planescape: Torment. Zwolennicy rozgrywki w turach musieli rozglądać się za innymi produkcjami, ale już jutro się to zmieni. Twórcy poinformowali, że do gry zawita odpowiednia aktualizacja, która umożliwi nam toczenie starć w turach. Twórcy przyłożyli się do stworzenia nowego systemu i zadbali o jego odpowiednią głębię. Sprawi on m.in., że pomijane dotąd statystyki postaci zyskają na znaczeniu.

Co najważniejsze, nowy system walki zostanie udostępniony wszystkim posiadaczom Pillars of Eternity 2 całkowicie za darmo. Postawa studia Obsidian zasługuje na pochwałę i uznanie. Szczególnie, że żyjemy w czasach, w których liczni producenci upychają w swoich produkcjach mikropłatności i starają się “wydoić” graczy na wszelkie możliwe sposoby.

Pillars of Eternity 2: Deadfire dostępne jest obecnie wyłącznie na PC-tach, jednak już w tym roku gra zawita na konsole PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch. Śmiało możemy założyć, że konsolowi gracze otrzymają wersję wzbogaconą o wszelkie dotychczasowe dodatki oraz aktualizacje.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Maciej Persona

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Powiązane