PKP startuje z carsharingiem

Polskie Koleje Państwowe zamierzają uruchomić usługi wypożyczania samochodów na minuty – informuje serwis Autonaminuty.org. Usługę będzie świadczyć firma zewnętrzna.

Przewoźnik poinformował o tym oficjalnie w trakcie trwającego w Warszawie II Kongresu Rozwoju Kolei. Usługa będzie nosić nazwę PKP Mobility. Operatorem będzie firma Keratronic, która w Poznaniu i Łodzi oferuję usługę pod nazwą EasyShare. W systemie Keratronica będzie działać jako „kolejowy carsharing”.

Według serwisu Autonaminuty.org, który powołuje się na przedstawiciela PKP, nie będzie to jednak znany dziś car sharing, a jedna z szeregu usług związanych z transportem oferowanym przez Grupę PKP. Zatem oprócz samochodów z napędem elektrycznym korzystający z PKP Mobility będą mieli dostęp do rowerów na minuty (o hulajnogach póki co nic nie mówiono), a także do ładowarek do samochodów elektrycznych działających w pobliżu dworców kolejowych (obecnie jest ich 9).

PKP Mobility będzie w pierwszej kolejności kierowana do pasażerów pociągów, którzy po wyjściu z niego będą chcieli kontynuować podróż innym rodzajem transportu. Jej start zapowiedziano na koniec I kwartału tego roku w Trójmieście. Chętni będą mieli do dyspozycji BMW i3 i Nissany LEAF z napędami elektrycznymi.

zdjęcie otwarcia: Autonaminuty.org

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiązane