Plany Oppo na zrewolucjonizowanie wykorzystania SI do 2035 r.

Łączność 5G jest obecnie popularnym zagadnieniem, którym interesują się wszystkie firmy, ale niektóre już patrzą dalej w przyszłość. Oppo ujawnia, w jaki sposób jej wizje łączności nowej generacji wpłyną na nasze codzienne życie.

Firma uważa, że ​​architektura sieci 6G „zmieni sposób, w jaki ludzie wchodzą w interakcję ze sztuczną inteligencją” i „stanie się prawdziwie publiczną technologią, z której może korzystać każdy”.

Jednym z przykładów podanych w raporcie jest to, że pojazdy autonomiczne, złota kura futurystycznej technologii, będą w stanie przypisać „najbardziej odpowiedni algorytm AI” i optymalną komunikację na podstawie lokalizacji obiektów w środowisku fizycznym, takich jak pogoda, piesi, itp. Pojazdy uczą się nawzajem i pozwolą sobie zapewnić pasażerowi najbezpieczniejszą i najwygodniejszą podróż.

Henry Tang, główny naukowiec 5G w firmie Oppo, ujawnił, że standaryzacja powinna rozpocząć się w 2025 roku, a wdrożenia komercyjnego powinniśmy spodziewać się około 2035 roku. Oczekuje się, że jednostki sztucznej inteligencji znacznie przekroczą liczbę ludzi na świecie, co oznacza, że ​​będą w stanie łatwiej się komunikować i pracuj razem, aby stworzyć środowisko, które będzie służyć potrzebom nie tylko ludzi, ale wszystkich form inteligencji.

Oppo utworzyło już zespół badań wstępnych, aby przeprowadzić wymagania dotyczące usług i technologii 6G, kluczowe technologie i funkcje systemu. Jest jeszcze wiele do zrobienia, zwłaszcza że żyjemy w świecie, w którym łączność 3G jest powszechna w tak wielu zakątkach świata takich jak Indie i 300 milionów użytkowników, którzy jeszcze nie migrują do LTE.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiązane