Platforma Apple alternatywą dla Facebooka

Firma Marka Zuckerberga od wielu lat jest hegemonem jeśli chodzi o media społecznościowe. Ale w tle pojawił się realny konkurent. Jest na tyle silny, że mógłby Facebookowi zagrozić.

Czy może być jakaś realna alternatywa dla Facebooka? Do tej pory wydawało się, że nie. Ale … Forsal.pl powołując się na Fast Company informuje, że konkurencyjną platformę dla popularnego „Fejsa” mogłoby stworzyć Apple.

Sieć społecznościowa Apple byłaby osadzona w urządzeniach firmy i obsługiwanych przez iOS. Może to ułatwić przyciąganie nowych członków. Kontrola systemu operacyjnego pozwoliłaby Apple egzekwować zasady bezpieczeństwa i prywatności danych. Funkcje sieci społecznościowych mogą być również zintegrowane z innymi usługami Apple.

Ponadto Apple nie miałoby problemów z pozyskaniem szerokiej rzeszy użytkowników. Ma już ją dzięki 1,3 miliarda urządzeń iDevices używanych na całym świecie. Koncern z Cupertino z powodzeniem wykorzystał ten dostęp do usługi Apple Music. Według Fast Company szybko stała się wystarczająco duża, by poważnie zagrozić innemu operatorowi – Spotify. Apple ułatwiłby wybór użytkownikom iPhone’a: mogliby korzystać z sieci społecznościowej, która już jest w ich smartfonach.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązane