Play przejmie 3S

Wiele razy zarzucano Play, że opiera się wyłącznie na usługach mobilnych. Tymczasem przyszłość jest w usługach konwergentnych, a do takich potrzebna jest sieć światłowodowa. Można takową wybudować, ale można też kupić.

Play zawarł przedwstępną umowę nabycia całej spółki 3S z Katowic. Do tego dochodzi pośrednie kupno jej spółek zależnych – 3S Data Center, 3S Fibertech oraz 3S BOX. Całkowita wartość 3S i spółek zależnych wynosi 96 mln euro (410 mln zł), a wartość kapitałów własnych 78 mln euro (333 mln zł).

Największą wartością 3S jest własna sieć światłowodowa o długości ok. 3,8 tys. km oraz klaster data center. Grupa zapewnia usługi telekomunikacyjne, kolokacji i usług chmurowych dla klientów biznesowych.

3S buduje i udostępnia infrastrukturę światłowodową oraz świadczy usługi telekomunikacyjne. 3S Data Center świadczy usługi informatyczne w oparciu o własne centra danych w Warszawie, Katowicach, Krakowie i Bytomiu, natomiast 3S Fibertech jest operatorem sieci światłowodowej.

zdjęcie: Foter.com

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiązane

Navitel Navigator z bazą fotoradarów

Opublikowane przez - 28 września 2015 0
NAVITEL Poland powiększa funkcjonalność aplikacji Navitel Navigator o bazę 933 stacjonarnych fotoradarów, rozlokowanych na obszarze kraju. Od piątku 25 września wszyscy…