Podpowiedz ministrowi co powinien zmienić

Na dość niestandardowy pomysł wpadło właśnie Ministerstwo Cyfryzacji. Do 10 lutego resort czeka na opinie jakie jeszcze segmenty kontaktu na linii obywatel – urzędy państwowe powinny zostać przeniesione z tradycyjnych okienek do sieci.

Ankietę można wypełnić na stronie resortu Cyfryzacji, albo Gov.pl. Składa się z trzech pytań, ale jest wśród nich to kluczowe: „Masz inne pomysły – podziel się”. Celem jest usprawnienie załatwiania spraw urzędowych.

Mamy wiele pomysłów, zależy nam jednak także na wysłuchaniu opinii tych, dla których to robimy. Dlatego rozpoczynamy konsultacje, w których udział może wziąć każdy. Podpowiedzcie nam, kiedy i przy załatwianiu jakich spraw papierowy dokument możemy zamienić na elektroniczny, a w których wizytę w urzędzie zastąpić wnioskiem podpisanym profilem zaufanym – apeluje minister cyfryzacji Marek Zagórski.

Zapewnia przy tym, że kierowany przez niego resort pracuje nad przepisami, które wprowadzą w Polsce domyślność cyfrową. Jej efektem ma być wyeliminowanie przepisów, które nie uwzględniają możliwości realizacji procedur cyfrowo lub wręcz ją uniemożliwiają, wprost wskazując na ich realizację jedynie „tradycyjną drogę”, czyli papierową. Marek Zagórski chciałby, aby procedury administracyjne – niezbędne do obsługi obywateli oraz realizujące je usługi publiczne – były z założenia cyfrowe.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane

LG G4 już oficjalnie

Opublikowane przez - 28 kwietnia 2015 0
Pamiętacie naszego wczorajszego newsa odnośnie przedpremierowej specyfikacji i wyglądu LG G4? Jak się okazuje, był w 100% trafiony! Ale po…