Podsumowanie wyników oraz plany ZTE na rok 2015

135 0

Jak poinformowało ZTE, w 2014 r odnotowało 94% wzrostu zysku netto oraz 41,9% wzrostu w I kwartale br. w stosunku do analogicznego okresu w roku ubiegłym. Sukces był możliwy dzięki znaczącemu wzrostowi marży zysku netto w sektorze rozwiązań sieciowych LTE i na rynku smartfonów.

Zysk netto ZTE przypadający na akcjonariuszy notowanej na giełdzie spółki osiągnął poziom 2,63 miliarda juanów/RMB (1,57 miliarda zł) w 2014 roku oraz 883 milionów juanów (535 milionów zł) w 1 kwartale br.. Podstawowy zysk na akcję w 2014 roku wyniósł 0,77 RMB, a przychody za ten okres urosły o 8,3%,
do poziomu 81,47 miliarda juanów (48,88 miliarda zł). W I kwartale 2015 r. przychody zwiększyły się natomiast o 10,2% i wyniosły 21 miliardów juanów (12,73 miliarda złotych) w porównaniu do I kwartału 2014.

Na rynkach międzynarodowych ZTE osiągnęło przydochód na poziomie 40,98 miliarda juanów, co stanowiło 50,2% przychodów spółki w 2014 r.. W tym samym okresie przychód z działalności w Chinach przyniósł natomiast 40,58 miliardów juanów.

ZTE przewiduje, że w 2015 roku tradycyjny rynek telekomunikacyjny znajdzie się w stagnacji, natomiast operatorzy będą kłaść coraz większy nacisk na usługi transmisji danych. Kluczowym czynnikiem rozwoju będą projekty związane z dostępem do mobilnego Internetu, począwszy od standardowej komunikacji międzyludzkiej, a kończąc na przedsięwzięciach związanych z Internetem rzeczy. W odniesieniu do sieci telekomunikacyjnych, operatorzy oczekiwać będą rozwiązań pozwalających na optymalizację sieci w celu zwiększenia ich pojemności jak również wzrostu ich wydajności i zasięgu. ZTE chce dostarczać rozwiązania, które pozwalać będą na budowę sieci charakteryzujących się wysoką inteligencją i elastycznością, jak również wspierać operatorów w przechodzeniu na systemy nowej generacji. Jeśli chodzi o produkty teleinformatyczne dla przedsiębiorstw, rozwiązania chmurowe, big data, ładowanie indukcyjne oraz inne dynamicznie rozwijające się technologie, zgodnie z założeniami ZTE, stanowić one będą znaczący czynnik zmian w wielu branżach. ZTE zamierza pomagać swoim kontrahentom w transformacji ich biznesu w stronę „Przemysłu 4.0” i „Internetu Przemysłowego”.

W odniesieniu do rynku terminali mobilnych, ZTE zamierza koncentrować się na rozwoju technologii umożliwiających kontrolę urządzeń za pomocą głosu, sztucznej inteligencji oraz rozwiązań gwarantujących bezpieczeństwo urządzeń.

Źródło: ZTE

Related Post

Google przejmie Fitbit?

Posted by - 30 września 2020 0
W listopadzie ubiegłego roku Google ogłosił plany przejęcia producenta smartwatchy sportowych Fitbit. W tym momencie przejęcie nadal oczekuje na zatwierdzenie…

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *