Polski oddział Nokii kluczowym filarem rozwoju najnowszych technologii

165 0

Nokia logo

Sieci mobilne piątej generacji (5G), LTE-Advanced, czy też technologia „Small cells” to jedne najnowszych rozwiązań, nad którymi pracują specjaliści w centrach badawczo rozwojowych Nokii w Polsce – w Krakowie i Wrocławiu.

Zgodnie z wizją Nokii, kolejna generacja sieci mobilnych o prędkościach przesyłu nawet wyższych niż 10 Gb/s oraz ekstremalnie niskich opóźnieniach, połączy miliardy użytkowników i urządzeń na świecie otwierając drzwi do całkowicie nowych zastosowań i aplikacji – w tzw. Programowalnym Świecie.

5G umożliwi połączenie ludzi oraz przedmiotów w ramach trzech kategorii użytkowania sieci: użytkowników masowych sieci szerokopasmowych dostarczających gigabajty danych na żądanie; krytycznej komunikacji między maszynami (M2M) pozwalającej na natychmiastową, synchroniczną reakcję, co umożliwi zdalną kontrolę n.p. robotów; oraz masowej komunikacji M2M, łączącej miliardy czujników i urządzeń.

Nokia stawia na innowacje oraz R&D, aby sprostać szybko rosnącym wymaganiom użytkowników oraz zapotrzebowaniu operatorów na wysoko-przepustowe łącza bezprzewodowe. Centra R&D Nokii w Krakowie i Wrocławiu tworzą największa instytucję badawczorozwojową w branży ICT – technologii informacyjno-telekomunikacyjnych w kraju i mogą pochwalić się jednymi z najnowocześniejszych laboratoriów w Europie.

źródło: Nokia

Related Post

Kasa wraca od Link4

Posted by - 26 kwietnia 2017 0
Link4 we współpracy z NaviExpertem, który został partnerem technologicznym, uruchomiły przedsięwzięcie, którego głównym celem jest zachęta do bezpiecznej jazdy. Kierowcy…

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *