Polski Virgin własnością Play

O tym, że Play ma opcję nabycia polskiego oddziału Virgin Mobile wiadomo było nie od wczoraj. Ale opcja nie oznacza zamiaru kupna, miała też pewne obwarowania. Kiedy wydawało się, żea temat umarł transakcja niemal doszła do skutku.

Kupcem jest P4 sp z o.o., podmiot zależny od notowanego GPW Play Communications. Dokładnie jest to przedwstępna umowa sprzedaży i nabycia 100% udziałów Virgin Mobile Polska. Sprzedawcami są wspólnicy i główni inwestorzy, w tym Delta Partners Emerging Markets TMT Growth Fund II L.P. oraz Dirlango Trading & Investments Limited.

Cena nabycia dotycząca 100% udziałów w VMP (na zasadzie debt-free i cash-free) została ustalona na 13,4 mln euro (60,7 mln zł). Nabycie zostanie sfinansowane ze środków własnych oraz w oparciu o dostępne finansowanie zewnętrzne i będzie podlegało określonym korektom związanym z procedurą tzw. closing accounts.

Nabycie Virgin Mobile wymaga zgody antymonopolowej Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Według Play transakcja powinna mieć pozytywny wpływ na skorygowaną EBITDA oraz wolne przepływy pieniężne dla akcjonariuszy Spółki (FCFE) w ciągu 24 miesięcy od daty nabycia.

Co dalej z marką Virgin Mobile Polska nie poinformowano.

 

 

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiązane

LeEco Le Pro3 Elite oficjalnie

Opublikowane przez - 8 marca 2017 0
LeEco ma ostatnio sporo problemów finansowych, jednak nie przeszkadza to chińskiemu producentowi w wypuszczeniu kolejnego smartfonu – LeEco Le Pro3…

Google Assistant po Polsku?

Opublikowane przez - 16 lutego 2018 0
Google zapowiada ostrą ofensywę swojego asystenta głosowego. W 2018 roku Google Assistant ma trafić do 25 nowych krajach i przetłumaczony…