Potrójny sukces Sony w konkursie TIPA 2015

142 0

TIPA (Technical Image Press Association) jest globalną organizacją, która skupia czasopisma o tematyce związanej z fotografią i obrazowaniem.ny sukces Sony w konkursie TIPA 2015TIPA (Technical Image Press Association) jest globalną organizacją, która skupia czasopisma o tematyce związanej z fotografią i obrazowaniem.

Obecnie w TIPA stowarzyszonych jest 28 czołowych magazynów poświęconych fotografii i obrazowi cyfrowemu z 15 krajów na pięciu kontynentach. Organizacja współpracuje ponadto z japońskim stowarzyszeniem Camera Journal Press Club, zrzeszającym 11 najlepszych czasopism o tematyce fotograficznej wydawanych w Japonii.

W tym roku SONY zgarnęło aż 3 nagrody tej organizacji, dla:

  • Najlepszy aparat fotograficzny/kamera wideo do użytku profesjonalnego: A7S
  • Najlepszy systemowy aparat klasy podstawowej: ILCE-5100
  • Najlepsze urządzenie mobilne do rejestrowania obrazu: ILCE-QX1

dg7zgvzva0tkiancv77l

NAJLEPSZY APARAT FOTOGRAFICZNY/KAMERA WIDEO DO UŻYTKU PROFESJONALNEGO: a7S

Decyzja Sony o powiększeniu rozmiarów pikseli na pełnoklatkowej matrycy obrazu Exmor CMOS o rozdzielczości 12,2 megapiksela przyniosła owoce w postaci bardzo dużego zakresu dynamicznego (15,3 stopnia przysłony), znakomitej pracy w słabym świetle (szybki, inteligentny system AF działający nawet przy –4 EV oraz niski poziom szumów) oraz bardzo dużej czułości (rozszerzony zakres ISO 50–409 600). System „bezpośredniego odczytu pikseli” wykorzystuje całą szerokość przetwornika, bez pomijania linii ani łączenia pikseli w grupy. Oznacza to, że do generacji danych o obrazie wideo HD i 4K wykorzystywane są wszystkie bez wyjątku elementy matrycy. Urządzenie pozwala na rejestrację niepoddanego kompresji obrazu Full HD 4:2:2 oraz niepoddanego kompresji materiału wideo 4K (QFHD) z 8-bitowym kolorem 4:2:2. Do zapisu tego drugiego niezbędny jest podłączany do portu HDMI rejestrator 4K zewnętrznego producenta. Użytkownik ma również do dyspozycji krzywą gammą SLog2, dostępną zazwyczaj tylko w profesjonalnych kamerach wideo Sony, oraz funkcję profilu obrazu, w którym można zapisać ustawienia krzywej gamma, czerni, poziomu i koloru w celu ich wykorzystania przy rejestracji materiału wieloma urządzeniami.

NAJLEPSZY SYSTEMOWY APARAT KOMPAKTOWY KLASY PODSTAWOWEJ: a5100

Model Sony α5100, zwany też „superkompaktowym aparatem systemowym”, jest około dwóch razy mniejszy od typowych lustrzanek cyfrowych. Zastosowano w nim 24-megapikselową matrycę APS-C CMOS, w której wyeliminowano odstępy między mikrosoczewkami — jak w modelu Sony α7R. System AF ustawia ostrość w ciągu zaledwie 0,07 sekundy. Podczas zdjęć seryjnych z szybkością do 6 klatek na sekundę działa system śledzenia ostrości, którego pracę wydatnie wspomaga 179-polowy czujnik AF oparty na detekcji fazy. Użytkownik ma do dyspozycji różne tryby zapisu materiału wideo, w tym Full HD w formatach 50p, 50i oraz kinowym 25p. Może również korzystać z różnych kodeków — XAVC S o przepływności 50 Mb/s, AVCHD zapewniającego jakość Blu-ray oraz MP4 — a także HDMI. Aparat odznacza się imponującym zakresem czułości ISO: od 100 do 25 600. Współpracuje z obiektywami Sony α z mocowaniem typu E, a po zastosowaniu sprzedawanego oddzielnie adaptera — także z mocowaniem typu A.

NAJLEPSZE URZĄDZENIE MOBILNE DO REJESTRACJI OBRAZU: ILCE-QX1 

Wielu użytkowników smartfonów nie widzi powodu, by oprócz telefonu nosić dodatkowy aparat. Stale przybywa jednak osób, które pragną uzyskać lepsze obrazy i większą elastyczność podczas zdjęć. Model Sony QX1 łączy możliwości aparatu bezlustrowego ze zwartą „bezkorpusową” konstrukcją. Można go zamocować na smartfonie za pomocą prostego w użyciu uchwytu lub wykorzystywać go niezależnie, oglądając obraz na smartfonie podłączonym dzięki technologiom NFC/WiFi. Aparat QX1 jest wyposażony w duży, 20,1-megapikselowy przetwornik obrazu APS-C, lampę błyskową oraz gniazdo na obiektywy Sony α z mocowaniem typu E. Używając odpowiedniego adaptera, można także podłączać obiektywy innych producentów. Wykonywane zdjęcia można zapisywać w pamięci aparatu i telefonu. Model QX1 wyraźnie przewyższa smartfony podczas zdjęć w słabym świetle; zapewnia ponadto lepszą jakość rejestrowanych filmów HD 30p.

Źródło: SONY

Related Post

Co pokazał Acer na MWC

Posted by - 5 marca 2015 0
Na kończących się dzisiaj targach Mobile World Congress Acer pokazał 4 nowości. Liquid Jade Z Podstawowe informacje: 5-calowa matryca HD…

Powrót Lime w Poznaniu

Posted by - 18 maja 2020 0
Większość restrykcji z powodu COVID-19 jest już znoszona. Po przerwie w szczycie kryzysu koronawirusa początkowa flota e-hulajnóg Lime będzie dostępna w…

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *