Powłoki antybakteryjne w ultrabookach Acer

Najnowsze ultrabooki Acer zdecydowanie odpowiadają na potrzeby dzisiejszego społeczeństwa, które nastawione jest na użytkowanie inteligentnych i bezpiecznych urządzeń. Nowoczesne powłoki antybakteryjne zapewniają ochronę przed drobnoustrojami, zapewniając komfort pracy. Inteligentny asystent Cortana ułatwia realizację codziennych zadań.

Ochrona na miarę naszych czasów

W biurze, jak i w domu, spędzamy bardzo dużo czasu pracując na laptopie, dlatego utrzymanie czystości i pełnej sterylności na powierzchniach naszego urządzenia bywa problematyczne. Aspekt ten wymagał kompleksowego rozwiązania, szczególnie w obliczu pandemii.  W ultrabookach Acer zastosowano szereg rozwiązań, które mają zabezpieczać ich powierzchnię przed drobnoustrojami. Powłoki zawierające jony srebra chronią powierzchnię obudowy, czytnika linii papilarnych, klawiatury, ekranu, górnej pokrywy oraz nóżek. Dzięki zastosowaniu tej technologii nie jest konieczne stosowanie dodatkowych środków ochronnych w postaci specjalnych osłon antybakteryjnych. Nie ma też konieczności regularnego oczyszczania przestrzeni ultrabooka preparatami z alkoholem. 

Z uwagi na to, że ultrabooki podróżują z nami prawie wszędzie, istotnym aspektem stało się dla nas zaimplementowanie takiego środka, który zapewni wysoki poziom ochrony przed bakteriami, tym bardziej teraz podczas pandemii. Środek antybakteryjny, który zastosowano m.in. w Acer Swift 5, Chromebook 713 Spin Enterprise i Acer Spin 5 w postaci jonów srebra, spełnia wymogi rozporządzeń BPR i EPA. Co więcej, rozwiązanie to wykazuje stały współczynnik redukcji występowania wielu gatunków drobnoustrojów i bakterii, co stwierdzono na podstawie testów JIS Z 2801 i ISO 22196 – dodaje Jakub Duraj, Product Manager w Acer.

Sztuczna inteligencja naszym sprzymierzeńcem

Ultrabooki Acer ułatwiają codzienną pracę dzięki nowoczesnym rozwiązaniom opartym o algorytmy sztucznej inteligencji. Acer Aspire 5 oraz Swift 3 posiadają cyfrowego asystenta. Dzięki inteligentnej funkcji Cortana urządzenie będzie odpowiadać na zadane pytania nawet w trybie Modern Standby. Co więcej, funkcja Wake On Voice (WoV) umożliwia uruchomienie systemu Windows 10 na polecenie głosowe. Inteligentny asystent od Microsoft pomoże także w zarządzaniu kalendarzem spotkań oraz ułatwi realizację wyznaczonych zadań.

Dzięki funkcji Windows Hello pozwala szybko zweryfikować tożsamość użytkownika bez konieczności wpisywania hasła. Wbudowany czytnik linii papilarnych gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa i błyskawiczne logowanie. Warto wspomnieć o tym, że ultrabooki z serii gamingowej – Acer Predator Triton 300 SE oraz Predator Triton 500 SE – również posiadają tego typu zabezpieczenia.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązane

Ostatni etap rozwoju RSO

Opublikowane przez - 1 lipca 2015 0
1 lipca w Regionalnym Systemie Ostrzegania uruchomione zostały wszystkie funkcjonalności przewidziane dla tego systemu. Ten ostatni etap to przede wszystkim…