Prawie 9 mld przychodów AB

8,8 mld przychodów ze sprzedaży i 58 mln zł zysku netto osiągnęła Grupa AB w roku obrachunkowym 2018/2019 (zaczyna się 1 lipca, a kończy 30 czerwca). Zarząd firmy liczy, że w kolejnym przekroczy próg 9 mld zł.

Zysk brutto w roku obrachunkowym wyniósł 344 mln zł, zaś wynik EBITDA to 98 mln zł. Podstawowe rynki, na których działa Grupa AB to Polska, Czechy i Słowacja.

W porównaniu z ubiegłym rokiem finansowym przychody wzrosły o 16%, zaś zysk netto o 0,6%.

Jednocześnie Grzegorz Ochędzan, wiceprezes zarządu AB podkreślił, żeby deklaracji o zamiarze osiągnięcia 9 mld zł przychodów nie traktować jako oficjalnej prognozy. – Szykujemy się do wprowadzenia w listopadzie split payment. To są w tej chwili trudne do oszacowania dla nas koszty, ale mamy świadomość, że może się to przełożyć na spadek przychodów – powiedział Grzegorz Ochędzan.

Innym czynnikiem, który może się przełożyć na przyszłoroczne przychody AB jest przejęcie największego konkurenta, czyli ABC Daty przez ALSO Holding. Według Grzegorza Ochędzana pojawił się bardzo silny gracz, który potrafi „rozpychać się łokciami na rynku”. To zaś może wiązać się ze spadkiem marż i Grupa AB też będzie musiała się do tego dostosować.

Kolejny raz nieobecny był na prezentacji Andrzej Przybyło – prezes i jeden z głównych udziałowców AB. Podobno jest w Chinach, ale nie szuka inwestora na kupno swojej firmy. – Prezes Andrzej Przybyło poleciał do Chin w interesach. Jeśli pojawiła się informacja, że szuka inwestora dla nas to ją dementuję. Takie rozmowy nie są w tej chwili prowadzone – powiedział Grzegorz Ochędzan.

zdjęcie otwarcia: po prawej Grzegorz Ochędzan, wiceprezes AB

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązane

Huawei P smart Z – recenzja

8.9/10
8.9/10
Opublikowane przez - 2 września 2019 3
Huawei wprowadził do swojego portfolio pierwszy smartfon z wysuwanym aparatem selfie 16MP, wspieranym przez sztuczną inteligencję. Kamera schowana w obudowie…