Prawie 9 mld przychodów AB

8,8 mld przychodów ze sprzedaży i 58 mln zł zysku netto osiągnęła Grupa AB w roku obrachunkowym 2018/2019 (zaczyna się 1 lipca, a kończy 30 czerwca). Zarząd firmy liczy, że w kolejnym przekroczy próg 9 mld zł.

Zysk brutto w roku obrachunkowym wyniósł 344 mln zł, zaś wynik EBITDA to 98 mln zł. Podstawowe rynki, na których działa Grupa AB to Polska, Czechy i Słowacja.

W porównaniu z ubiegłym rokiem finansowym przychody wzrosły o 16%, zaś zysk netto o 0,6%.

Jednocześnie Grzegorz Ochędzan, wiceprezes zarządu AB podkreślił, żeby deklaracji o zamiarze osiągnięcia 9 mld zł przychodów nie traktować jako oficjalnej prognozy. – Szykujemy się do wprowadzenia w listopadzie split payment. To są w tej chwili trudne do oszacowania dla nas koszty, ale mamy świadomość, że może się to przełożyć na spadek przychodów – powiedział Grzegorz Ochędzan.

Innym czynnikiem, który może się przełożyć na przyszłoroczne przychody AB jest przejęcie największego konkurenta, czyli ABC Daty przez ALSO Holding. Według Grzegorza Ochędzana pojawił się bardzo silny gracz, który potrafi „rozpychać się łokciami na rynku”. To zaś może wiązać się ze spadkiem marż i Grupa AB też będzie musiała się do tego dostosować.

Kolejny raz nieobecny był na prezentacji Andrzej Przybyło – prezes i jeden z głównych udziałowców AB. Podobno jest w Chinach, ale nie szuka inwestora na kupno swojej firmy. – Prezes Andrzej Przybyło poleciał do Chin w interesach. Jeśli pojawiła się informacja, że szuka inwestora dla nas to ją dementuję. Takie rozmowy nie są w tej chwili prowadzone – powiedział Grzegorz Ochędzan.

zdjęcie otwarcia: po prawej Grzegorz Ochędzan, wiceprezes AB

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane

LeEco z problemami finansowymi

Opublikowane przez - 17 marca 2017 0
LeEco to producent z dużymi ambicjami, który słynie z tworzenia potężnych smartfonów w rozsądnych cenach. Niestety od kilku miesięcy przybierają…

Siła rozrywki nowej kategorii

Opublikowane przez - 26 stycznia 2016 0
Manta wprowadza do sprzedaży zestaw muzyczny, który wyznacza zupełnie nowy trend dla domowej rozrywki. Manta Karaoke Speaker Box SPK5009 Cyklop…