Problemów Huawei ciąg dalszy…

Czeski Narodowy Urząd ds. Bezpieczeństwa Cybernetycznego i Informatycznego (NUKIB) ostrzegł, że oprogramowanie i sprzęt chińskich firm Huawei Technologies Co., Ltd oraz ZTE Corporation stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa. Podobne problemy tych producentów pojawiły się wcześniej w USA, skąd wycofano produkty tych dostawców. Dzisiaj Huawei wydał oficjalne oświadczenie do Czeskiego ostrzeżenia.

Huawei kategorycznie zaprzecza wszelkim sugestiom, że stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego. Jednocześnie zwróciło się do Czeskiego Narodowego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Cybernetycznego i Informatycznego (NUKIB) o dostarczenie dowodów, zamiast kwestionowania reputacji Huawei bez uzasadnienia. Dla firmy ZTE, która i tak już przestała się liczyć wśród producentów telefonów problemy w Europie mogą oznaczać koniec produkcji.  

 „Bezpieczeństwo cybernetyczne zawsze było naszym najwyższym priorytetem i mamy udokumentowane doświadczenie w dostarczaniu bezpiecznych produktów i rozwiązań dla naszych klientów w Czechach, Europie i na całym świecie. W naszej 30-letniej historii nie było absolutnie żadnych dowodów na to, że Huawei dokonał jakiegokolwiek naruszenia w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego. Dzięki temu, jesteśmy zaufanym partnerem dla wszystkich głównych czeskich operatorów telekomunikacyjnych i lokalnych klientów oraz współpracujemy ze wszystkimi partnerami branżowymi w celu zapewnienia bezpiecznych i niezawodnych sieci w tym kraju”.

W Chinach nie istnieją żadne przepisy ani regulacje prawne, które nakazywałyby Huawei lub jakiejkolwiek innej firmie instalowanie „backdoorów”. Huawei nigdy nie otrzymał takiej prośby od żadnego rządu i nigdy nie wyrazilibyśmy na to zgody.

Sending
User Review
0 (0 votes)

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiązane