Projekt Sony: 48 godzin. 48 miast. Jeden świat Xperia.

149 0

Od godziny 0:00 w sobotę 13 czerwca do godziny 24:00 w niedzielę, w 48 miastach świata trwać będzie cyfrowy projekt Sony Mobile. Jego celem jest uwiecznienie migawek z kultowych aglomeracji na całym świecie, widzianych oczami użytkowników smartfonów Sony Xperia. W przedsięwzięciu biorą udział dwa polskie miasta.

48 Instagramerów wraz ze swoimi followersami z 48 kultowych miast na całym świecie ma za zadanie pokazać i podzielić się niezwykłymi chwilami, uchwyconymi podczas weekendu w obiektywach smartfonów Xperia.

Od Londynu przez Lizbonę, Berlin, Bogotę, Sydney do Nowego Jorku, Tokio i Singapuru, szeroka sieć sympatyków Xperii będzie regularnie pokazywać na Instagramie opatrzone hashtagami #ICan i #Xperia miejsca i rzeczy, które ich inspirują. Wśród wytypowanych miast znalazły się dwie aglomeracje z Polski ‒ Warszawa i Trójmiasto.

48H_2

Wybrana grupa 48 fotografów pokaże migawki ze swojego życia, wykonane w czasie weekendu. Swoje zdjęcia prezentować mogą też fani marki, którzy zechcą przyłączyć się do tego projektu.

Efekty mogą być najróżniejsze, w zależności od miejsca – może to być niezwykłe życie nocne w Londynie, relaksujący dzień na plaży w Barcelonie czy wspaniałe zabytki Cape Town.

Mogą to być również nieodkryte do tej pory widoki warszawskiej Pragi, nocne fontanny na Powiślu, industrialne tereny gdańskich portów i stoczni czy zakamarki sopockiej architektury. Każdy fan Xperii decyduje o temacie zdjęć, technice wykonania (wyłącznie smartfonami!) oraz skali i rodzaju obróbki w programach graficznych.

W projekcie udział biorą między innymi: Nicanor Garcia, architekt z Barcelony, mający 724.000 followersów na Instagramie, Rio Motret, pasjonat fotografii z Dżakarty z ponad pół milionem followersów na Instagramie oraz Ahmet Erdem z Istambułu z 643.000 followersami.

48H_1

W Polsce liderami projektu są: Mateusz Jaszak ‒ w Trójmieście i Krzysztof Adamek ‒ w Warszawie.

Mateusz to student Uniwersytetu Adama Kopernika w Toruniu, wszechstronnie uzdolniony fotograf mobilny, z ponad 10-tysięczną grupą followersów na Instagramie.

Krzysztof jest także studentem, choć od kilku lat zawodowo zajmuje się fotografią, mając na swoim koncie wiele udanych sesji fotograficznych dla dużych magazynów i marek. Jego profil na Instagramie śledzi ponad 31.000 followersów.

Polska część projektu 48H zyskała jeszcze jeden, atrakcyjny smaczek ‒ swoistą „bitwę miast”! Followersi z obu aglomeracji wrzucają na Instagram zdjęcia oznaczone hashtagami: #ICan, #Xperia, @sonyxperiapl oraz dodatkowo #IgerSonyWawa lub #IgerSony3Miasto.

fb_post_1200x900_48h

Każdą z tych fotografii można i warto polubić ‒ mieszkańcy miasta, pod którego zdjęciami z 48 godzin znajdzie się większa liczba polubień, będą mogli podczas kolejnego weekendu zakupić produkty Sony Mobile po bardzo atrakcyjnych cenach. Warunkiem będzie pokazanie zdjęcia umieszczonego na Instagramie.

Sony Mobile przewidziało nagrody dla autorów najlepszych fotografii. Główną nagrodą jest wyjazd nad wodospad Niagara. Dodatkowo ‒ czworo uczestników zabawy z Trójmiasta i Warszawy, których prace zostaną wyróżnione przez jury pod przewodnictwem fotografa Roberta Wolańskiego, otrzyma w nagrodę smartfon Sony Xperia Z3 lub Sony Xperia Z3 Compact.

Z najciekawszych prac, które powstaną podczas 48-godzinnej akcji stworzony zostanie film. Fotografie w konkursie o nagrodę główną oceniać będą jurorzy znani z konkursu Sony World Photography Awards..

Wyniki eksperymentu można obejrzeć na Facebooku Sony Xperia, gdzie począwszy od 13 czerwca prezentowane będą wszystkie zdjęcia.

Źródło: Sony

Related Post

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *