Przegląd ram regulacyjnych rynku łączności elektronicznej

MobilityNewsAutor:

telefon-microsoft-lumia-532-8gb-czarny

 

Komisja Europejska rozpoczyna konsultacje publiczne dotyczące przeglądu obecnych ram regulacyjnych rynku łączności elektronicznej. Ich celem jest uzyskanie informacji, które posłużą przygotowaniu propozycji nowych aktów prawnych w tym obszarze. 

1 września Komisja Europejska rozpoczęła konsultacje publiczne dotyczące przeglądu obecnie obowiązujących ram regulacyjnych rynku łączności elektronicznej (tzw. dyrektyw „pakietu telekomunikacyjnego”, czyli dyrektywy ramowej 2002/21/WE, dyrektywy o zezwoleniach 2002/20/WE, dyrektywy o dostępie 2002/19/WE, dyrektywy o usłudze powszechnej 2002/22/WE, zmodyfikowanych w 2009 dyrektywą lepszych uregulowań prawnych 2009/140/WE i dyrektywą ws. praw obywateli 2009/136/WE), a także rozporządzenia ws. BEREC 1211/2009).

Równolegle Komisja Europejska rozpoczęła konsultacje publiczne na temat zapotrzebowania na szybki Internet dobrej jakości po 2020 r. Ich celem jest oszacowanie i lepsze zrozumienie potrzeb i oczekiwań użytkowników indywidualnych jak i inwestorów, z myślą o opracowaniu polityki publicznej odpowiedniej dla wspierania przyszłych sieci cyfrowych. Wyniki Konsultacji mają też pomóc w tworzeniu takiego otoczenia regulacyjnego, które pozwoli zapewnić wszystkim użytkownikom – np. gospodarstwom domowym, przedsiębiorstwom, instytucjom publicznym – możliwości czerpania korzyści z gospodarki cyfrowej i udziału w społeczeństwie cyfrowym.

Konsultacje KE potrwają do 7 grudnia br. a ich wyniki będą stanowiły podstawę do przygotowania przez KE w 2016 r. projektów zmieniających zasady obecnie funkcjonującego rynku łączności elektronicznej w UE. Konsultacje są prowadzone w ramach inicjatywy KE dotyczącej budowy Jednolitego Rynku Cyfrowego w UE.

źródło: MAC

 

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiązane

Orange przedłuża testy 5G

Opublikowane przez - 20 stycznia 2020 0
Operator, który w ubiegłym roku przeprowadził testy 5G postanowił je kontynuować do końca lutego. Stało się to możliwe dzięki przedłużeniu…