Przepychanek o 5G Ready ciąg dalszy

 

Najpierw były przepychanki słowne z rzecznikiem Orange. Teraz doszedł mały konflikt z T-Mobile. Atmosfera zaczyna się robić gorąca.

We wczorajszym tweecie Konrad Mróz z T-Mobile poinformował, że operator otrzymał potwierdzenie „zastosowania przez Sąd zabezpieczenia procesowego w postaci zakazu rozpowszechniania materiałów reklamowych sieci Play z wykorzystaniem frazy 5G Ready”.

O co chodzi? T-Mobile zaskarżył nazwę stosowaną przez Play w przypadku nowej, ale nie uruchomionej jeszcze technologii. Madżentowy operator przekonywał, że stosowanie przez Play takiej nazwy w kampanii reklamowej godzi w jego interesy. Na ten wygląda na to, że Sąd Okręgowy podzielił zdanie T-Mobile i Play będzie musiał zaprzestać promowania hasła „5G Ready”. Czy tak zrobi to inna sprawa.

W odpowiedzi Play wydało oświadczenie. Zgodnie z nim sieć określana mianem 5G Ready to tak naprawdę LTE-A, a nazwa związana jest z tym, że przygotowuje swoje stacje bazowe z myślą o uruchomieniu 5G.

Na pewno nie była to ostatnia odsłona sporu.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane

Apple Watch w Orange

Opublikowane przez - 15 kwietnia 2019 0
W Orange pojawił się Apple Watch Series 4. Urządzenie zostało przeprojektowane, aby obsługiwać eSIM, a także radzić sobie z funkcjami…

Nowy iPad z nowym ekranem?

Opublikowane przez - 12 maja 2015 0
W sieci krążą informacje, że Apple pracuje nad nowym typem ekranu, który swój debiut miałby mieć w kolejnej generacji iPad’a.…