Przeszło 150 gier na urządzenia mobilne z Androidem w Xbox Game Pass

Od dziś – 15 września br. – użytkownicy Xbox Game Pass Ultimate z 22 państw, w tym z Polski, mogą sięgnąć po ponad 150 gier udostępnionych w chmurze za pośrednictwem usługi xCloud bez dodatkowych kosztów.

Wśród tytułów znajdujących się w bibliotece Xbox Game Pass dostępne są pozycje od Xbox Game Studios, jak m.in.: Tell Me Why, Grounded, Forza Horizon 4 i Minecraft Dungeons a także ulubione gry naszych partnerów: Spiritfarer, Untitled Goose Game czy Destiny 2.

Profil użytkownika usługi znajduje się w chmurze, stąd ma on możliwość kontynuowania rozgrywki na tablecie czy smartfonie z systemem Android, rozpoczętej wcześniej na Xboxie.

Z kolei np. sesja w Sea of Thieves może przekształcić się w doskonały couch co-op ze znajomymi, grającymi w tym samym pomieszczeniu na konsoli, komputerze i urządzeniach mobilnych.

Nowe rozwiązanie otwiera świat Xboxa dla tych, którzy w ogóle nie posiadają konsoli. Członkowie Xbox Game Pass Ultimate potrzebują tylko telefonu lub tabletu z Androidem oraz kontrolera, by w pełni korzystać z zalet ekosystemu Xboxa. Użytkownicy xCloud mają do dyspozycji dziesiątki gier wieloosobowych, w które mogą grać razem w tym samym czasie. Niezależnie od posiadanego sprzętu.

Nowi członkowie mogą dołączyć do Xbox Game Pass Ultimate za 54,99 zł miesięcznie. Ponadto, już tej jesieni jedne z najlepszych tytułów z katalogu EA Play będą dostępne dla członków Xbox Game Pass Ultimate do gry w chmurze bez dodatkowych opłat.

Powiązane