Przychody Microsoftu wzrosły o 22% w III kwartale dzięki usługom Intelligent Cloud

Najnowszy raport firmy Microsoft o przychodach ujawnia 45,3 miliarda dolarów przychodów za I kwartał roku 2021, który obejmuje okres od 1 lipca do 30 września. Liczba ta oznacza wzrost o 22% w porównaniu z zeszłorocznymi wynikami i towarzyszy mu 27% wzrost przychodów operacyjnych, które wyniosły 20,2 USD miliarda.

Segment inteligentnej chmury firmy Microsoft zgarnął 17 miliardów dolarów przychodów, a następnie produktywność i procesy biznesowe, które odnotowały przychody w wysokości 15 miliardów dolarów. Przychody z produktów serwerowych i usług w chmurze wzrosły o 35%, podczas gdy platforma Azure wzrosła o jeszcze bardziej imponujące 50%. Firma More Personal Computing, która obejmuje przychody z systemu Windows, sprzętu, gier i reklam w wyszukiwarce, zarządzała szacowną kwotą 13,3 miliarda dolarów.

Przychody ze sprzedaży systemu Windows tylko producentom OEM wzrosły o 10%, podczas gdy przychody z produktów Surface spadły o 17%, kontynuując trend obserwowany w poprzednich raportach o zarobkach. Produkty Microsoft Office Commercial i usługi w chmurze odnotowały 18% wzrost przychodów, a sam Office 365 odnotował wzrost o 23%. Microsoft wypłacił akcjonariuszom 10,9 miliarda dolarów w postaci wykupu akcji i dywidend, co stanowi 14% roczny wzrost.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązane

Inteligentny dom ze SmartDGM

Opublikowane przez - 21 sierpnia 2019 0
Marka SmartDGM, producent urządzeń typu smart home, wprowadza na rynek inteligentną wtyczkę PP-W162 oraz inteligentną żarówkę L-WT9W1. Obydwa urządzenia pozwalają…