snapdragon 675

Qualcomm prezentuje nowy SoC dla średniobudżetowych smartfonów – Snapdragon 675

Amerykański producent zaprezentował dziś swój najnowszy SoC – Snapdragon 675, który ma być naturalnym następcą takich układów jak Snapdragon 660 i 670.

Qualcomm Snapdragon 675 powstał z myślą o średniobudżetowych konstrukcjach. Nowy układ skupia się przede wszystkim na uzyskaniu jak najlepszej wydajności w grach, fotografii i pracy SI.

Nowy SoC amerykańskiego producenta wykonano w 11-nanometrowym procesie technologicznym. W jego skład wchodzi osiem rdzeni – dwa rdzenie Cortex-A76 (2,0 GHz) oraz sześć rdzeni Cortex A-55 (1,78 GHz). Za oprawę graficzną odpowiadać będzie GPU – Adreno 612.

Smartfony wyposażone w Snapdragona 675 będą w stanie obsłużyć potrójne aparaty fotograficzne oraz ekrany o rozdzielczości FullHD+. Nie zabraknie również wsparcia dla technologii szybkiego ładowania Quick Charge+ oraz możliwości nagrywania filmów w jakości 4K.

Snapdragon 675 ma zapewnić do 30% lepszą wydajność w grach i 35% lepszą wydajność podczas “surfowania” po sieci, w porównania do modelu Snapdragon 670.

Kiedy możemy spodziewać się pierwszych smartfonów wyposażonych w Snapdragona 675? Te powinny pojawić się na rynku już w pierwszym kwartale 2019 roku. Jednym z pierwszych producentów, który już potwierdził debiut urządzenia opartego na nowym układzie Qualcommu jest Xiaomi.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Maciej Persona

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Powiązane

T-Mobile na czarnej liście KNF

Opublikowane przez - 14 kwietnia 2015 0
  Polski oddział T-Mobile został wpisany na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego w kontekście prowadzonej działalności ubezpieczeniowej – informuje…