Qualcomm zaprezentował nowy SoC – Snapdragon 712

Amerykański producent zaprezentował nam dzisiaj nowy dodatek do swojego portfolio, a jest nim SoC Snapdragon 712.

Qualcomm Snapdragon 712 pod wieloma względami przypomina starszy model producenta – Snapdragon 710. Różnic jest niewiele, ale jak zapewnia Qualcomm są one niezwykle odczuwalne.

Snapdragon 712, podobnie jak poprzednik, został wykonany w 10 nm procesie technologicznym. W jego skład wchodzi ośmiordzeniowy procesor (8 x Kryo 360) o częstotliwości taktowania 2,3 GHz (2,2 GHz w S710). Co jeszcze nowego otrzymał model 712? Przede wszystkim technologię Quick Charge 4+ oraz lepszej jakości audio w przypadku korzystanie z Bluetooth, a to za sprawą technologii TrueWireless Stereo Plus oraz Broadcast Audio.

Pozostał cześć specyfikacji nowego SoC-a pozostała bez zmian w porównaniu do “710-tki” i możemy liczyć na: układ graficzny Adreno 616, procesor DSP Hexagon 685 oraz modem Snapdragon X15. Qualcomm Snapdragon 712 wspierać będzie również pojedynczą kamerę o rozdzielczości 32 Mpix lub duet – 2 x 20 Mpix.

Amerykański producent podkreśla, że ogólna wydajność Snapdragona 712 jest o 10% wyższa od układu 710.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Maciej Persona

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Powiązane

Formuła Smartfon w PLAY

Opublikowane przez - 6 maja 2015 0
Na dzisiejszej konferencji prasowej PLAY zaprezentował nowe taryfy postpaid o nazwie Formuła Smartfon. Pierwszym podstawowym wyróżnikiem są większe paczki danych…