Redmi: „Nasza firma musi się wiele nauczyć od Huawei.”

42 0
Po latach działania pod banderą Xiaomi, Redmi jest wreszcie niezależnym bytem. Na czele firmy stoi Lei Weibing, który jest wyjątkowo aktywny w mediach społecznościowych. Podczas jednej z ostatnich dyskusji zdradził on wiele ciekawych informacji na temat jego firmy i Xiaomi.

Lei Weibing został zapytany o największego rywala Xiaomi i Redmi i czy rywalizacja z Huawei jest łatwa. Lider marki Redmi przyznał, że ciężko jest Xiaomi rywalizować z Huawei. Pierwsza z firm jest na rynku od dekady, druga od blisko 32 lat. Już to pozwoliło Huawei odskoczyć rywalom, co więcej obecne możliwości, technologia i zasoby również są po stronie starszego producenta.

Pan Weibing nie uważa jednak, że to źle. Zarówno jego firma, jak i Xiaomi celują obecnie w innych odbiorców niż robi to Huawei, co sprawia, że obie marki mogą się swobodnie rozwijać. Dodał on jednak, że Redmi ciężko pracuje, rozwija się i uczy od Huawei. Co w przyszłości powinno pomóc Xiaomi i Redmi zbliżyć się do największej chińskiej marki.

Redmi jest na rynku zaledwie kilka miesięcy, a już zdążyło zaskoczyć nas kilkoma wyjątkowo ciekawymi konstrukcjami. Spekuluje się, że obecnie w przygotowaniu jest flagowy smartfon firmy z procesorem Snapdragon 855. Co ciekawe, ma to być ponoć najtańszy smartfon z topowym układem Qualcommu na rynku.

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Related Post

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *