Rejestrator wielkości zapałki

144 0

SONY DSC

 

 

Legato wprowadził do oferty rejestrator z realną jakością Full HD 1080p zapisujący wideo w Super High Quality, którego ekran LCD ma 1,5 cala. Jest tak mały, że można schować go za lusterkiem wstecznym, przez co będzie niewidoczny dla kierowcy podczas jazdy. Wyposażono go w język polski, nagrywanie w pętli, detekcję ruchu, czujnik zderzeniowy czy balans bieli. Dzięki modułowi WiFi można natomiast podglądać obraz z kamery na smartfonie lub tablecie.

 

Rejestrator jazdy nazywany jest przez użytkowników samochodową czarną skrzynką, gdyż nagrywa na bieżąco to, co dzieje się podczas jazdy samochodem, na drodze lub we wnętrzu auta. Dzięki niemu istnieje możliwość dochodzenia swoich racji w razie stłuczki, bezpodstawnego zatrzymania czy nawet wypadku. Dzięki rejestratorowi możemy także uwieczniać ciekawe widoki podczas wycieczek.

 

Niestety większość rejestratorów, ale też np. nawigacji, ma duże rozmiary, przez co rozprasza kierowcę podczas jazdy. Legato Piccolo zmieścić można za lusterkiem, dzięki czemu nie będzie odwracał uwagi podczas jazdy. Legato Piccolo posiada szklany obiektyw 4G (z 4 soczewkami) o przekątnej F=2.0 i kącie widzenia 110 stopni, wraz z procesorem AIT 8427 przeznaczonym do urządzeń rejestrujących zdarzenia z dużą prędkością. Dzięki temu uzyskujemy realną jakość Full HD 1080p (rozdzielczość 1920×1080) z 30 FPS (klatki na sekundę) w zapisie wideo Super High Quality lub High Quality.

 legato_piccolo2

Urządzenie oprócz standardowych dla tego typu sprzętu funkcjonalności, posiada wbudowany moduł WiFi umożliwiający podgląd obrazu z kamery w trybie rzeczywistym na ekranie tabletu lub smartfona z systemem android, a także bezprzewodowe kopiowanie plików z karty pamięci. Dzięki temu umilić można czas pasażerom na tylnych siedzeniach poprzez szukanie i nagrywanie ciekawych sytuacji na drodze oraz podziwianie okolicy z innej perspektywy. Zaletą tego modułu jest również możliwość stworzenia własnego filmu z wycieczki samochodem, gdyż można nagrać sytuacje i rozmowy z wnętrza samochodu, a następnie zmontować to ze zdjęciami krajobrazu.

 

W skład Legato Track Control wchodzą funkcje programowe, które mają za zadanie spersonalizować urządzenie dostosowując je do potrzeb Klientów. Chodzi o nagrywanie w pętli (po zapełnieniu pamięci na karcie SD najstarsze nagranie jest nadpisywane), sekwencję nagrywania (wybór długości plików wideo tj. 1, 3, 5 lub 10 minut), detekcję ruchu (rejestrator uruchamia się po włączeniu silnika samochodu) czy automatyczny balans bieli (rejestrator znajduje najjaśniejszy punkt w kadrze i koryguje nagranie do bardziej naturalnego odcienia).

 SONY DSC

Akcelerometr (G-sensor), inaczej nazywany czujnikiem przeciążenia, w który wyposażono rejestrator, daje możliwość ustawienia dwóch stopni czułości i wykrycia istotnych przeciążeń. Istnieje także możliwość ręcznego ustawienia czułości działania akcelerometru w trybie normalnym lub bardzo czułym. Dzięki temu dostosować można alarmowe zapisywanie do stylu swojej jazdy.

 

Rejestrator posiada także funkcje zapewniające bezpieczne nagrywanie i przechowywanie filmów. Legato SOS System polega na natychmiastowej rejestracji obrazu, a następnie przeniesieniu go do specjalnego folderu. Chroni to plik przed nadpisaniem czy usunięciem go z poziomu urządzenia, gdyż skasować go można wyłącznie podłączając kartę SD do komputera. Wbudowana bateria litowo-polimerowa 180 mAh z kolei, zapewnia dostarczanie mocy do urządzenia podczas niespodziewanego odłączenia się zasilania w przypadku gwałtownego hamowania, kolizji czy wypadku. W tym trybie rejestrator może nagrywać do 7 minut przy ustawieniu najwyższej jakości nagrywania.

 

Urządzenie kosztuje 350 zł.

SONY DSC

Specyfikacja:

  • Rozmiar wyświetlacza: 1,5 cala
  • Procesor: AIT8427
  • Obiektyw: Szklany obiektyw 4G o przekątnej F=2.0, kąt widzenia 110 stopni
  • Moduł WiFi: Tak – IEEE 802.11 b/n/g
  • Bateria: Wbudowana 180 mAh litowo-polimerowa
  • Zasilanie zewnętrzne: 5.5V 1A
  • Dostępne tryby: nagrywanie w pętli, detekcja ruchu, czujnik zderzeniowy, balans bieli
  • Język w urządzeniu: Polski / Angielski / Portugalski / Hiszpański
  • Wejścia/wyjścia: micro SD, HDMI, USB 2.0, NTSC/PAL
  • Format nagrywania: MOV

 

źródło: Legato

Related Post

Orlen stawia na wodór

Posted by - 29 stycznia 2020 0
PKN Orlen podpisał z Gminą Miasto Płock list intencyjny o współpracy na rzecz rozwoju zeroemisyjnego transportu publicznego opartego o napędy…

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *